کد خبر: 762316 A

هاشمی:

رئیس شورای شهر تهران از برگزاری انتخابات شورایاری‌ در تیر ماه خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محسن هاشمی در  یکصد و چهلمین جلسه شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران، گفت: عمده مباحث مطرح شده در جلسه امروز مرتبط با اساسنامه شورایاری‌ها بود که برخی از بندهای آن تغییر یافت.

وی در ادامه اظهار کرد: انتخابات شورایاری‌ها در تیر ماه برگزارمی‌شود، مگر اینکه اتفاق دیگری را شاهد باشیم و تصویب طرح دوفوریتی امروز نیز برای این بود که بتوانیم آیین‌نامه را زودتر تصویب کنیم.

رییس شورای شهر تهران بیان کرد: دولت و فرمانداری مخالفتی با شورایاری‌ها ندارند اما بازرسی کل کشور نسبت به انتخابات شورایاری‌ها معترض بود و چون 4 دوره انتخابات برگزار شده، صلاح دیده شد در این زمینه اقدام شود.

رئیس شورای شهر در خصوص جم‌آوری پل گیشا و احتمال ترافیک ناشی از آن عنوان کرد: تا زیرگذر آماده نشود قرار نیست که پل برداشته شود و برنامه این است که این اقدامات در مدت کمی صورت گیرد تا شاهد بروز ترافیک نباشیم.

وی در ادامه گفت: شهردار از گذشته به این مسأله توجه داشته که باید پل به مسیر پیاده‌راه تبدیل شود و پل سبزی را برای آن نقطه در نظر بگیریم تا فعالیت‌های فرهنگی انجام گیرد.

وی در پاسخ به سؤالی مبنی درباره برخی اختلافات در مورد نام‌گذاری خیابان‌ها گفت: مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

هاشمی در پاسخ به سؤال دیگری مبنی بر اینکه گفته می‌شود تلاقی انتخابات شورایاری‌ها با آغاز رقابت انتخابات مجلس شائبه سیاسی دارد، اظهار کرد: تهمت نزنید، این مسأله صحیح نیست.

رئیس شورای شهر در خصوص کرایه تاکسی‌های تهران خاطرنشان کرد: افزایش نرخ کرایه متوسط 20 درصد است و برخی از خطوط ممکن است اندکی بیشتر یا کمتر باشد و این به دلیل شرایط خط در نظر گرفته شده است.

انتخابات تاکسی دولت شورای شهر تهران جلسه شورای شهر تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر