کد خبر: 762150 A

عضو شورای شهر تهران:

عضو شورای شهر تهران گفت: نسبت به شورایاری‌ها بی‌مهری کرده‌ایم، در حالی که اینها منتخب مردم هستند و باید به آنها توجه شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، طرح دو فوریتی اصلاحی در ماده سوم،‌ پنجم و هشتم اساسنامه شورایاری‌ها با ۱۴ رای موافق و ۷ رای مخالف در شورای شهر تهران به تصویب رسید.

خلیل آبادی عضو شورای شهر تهران در خصوص این موضوع گفت: شورایاری‌ها از ابتدای دوره پنجم استخوان لای زیر زخم بوده و این نقطه ضعف ما است. ما نسبت به شورایاری‌ها بی‌مهری کرده‌ایم، در حالی که اینها منتخب مردم هستند و باید به آنها توجه شود.

خلیل آبادی گفت: کمیسیون فرهنگی باید در زمینه اساسنامه و آیین‌نامه شورایاری‌ها اظهارنظر کند و اینکه رسیدگی به موضوع با دو فوریت به صحن آید درست نیست و دور زدن این موضوع به صلاح نیست و بی‌توجهی به کمیسیون فرهنگی است.

در ادامه رئیس شورای شهر تهران عنوان کرد: اصلاح اساسنامه شورایاری‌ها طی نامه‌ای به کمیسیون فرهنگی ارجاع شده و ستاد شورایاری‌ها برای دریافت نظر کمیسیون نامه نوشت و با توجه به تصویب ما قرار شد آیین‌نامه نوشته و در هم‌اندیشی به بحث گذاشته شود.

وی در خصوص اینکه قرار بوده اردیبهشت ماه انتخابات شورایاری‌ها برگزار شود، گفت: با این حال موضوع در ستاد مربوطه مطرح و امروز به صورت دوفوریتی در شورای شهر مورد بحث قرار گرفت.

وی همچنین افزود: هیات رئیسه به موضوع توجه دارد و قصد هم دور زدن نبوده البته براساس فیلم مارمولک دور زدن اشکال ندارد.

رئیس شورای شهر تهران شورای شهر شورای شهر تهران طرح دو فوریتی کمیسیون فرهنگی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر