کد خبر: 762146 A

عضو شورای شهر تهران بر لزوم راه‌اندازی موزه تهران تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، احمد مسجدجامعی در یکصدو چهلمین جلسه شورای شهر تهران در خصوص راه‌اندازی موزه تهران گفت: راه اندازی موزه مصوب شورا است و در گذشته هم شهردار تهران به موضوع نظر داشته و در طراحی آن مشارکت کرده‌اند.

وی در ادامه گفت: موزه تهران می‌تواند شامل بخشهای مختلف همچون حیات تاریخی، سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، هنری، صنعتی، بازرگانی، مالی، کشاورزی، علمی، دینی و مفاخر و مشاهیر تهران باشد، این موزه در اولویت ما قرار دارد.

 احمد مسجدجامعی در ادامه در خصوص طرح دوفوریتی اصلاح ماده سوم، پنجم و هشتم اساسنامه شورایاری‌ها گفت: سن رأی‌دهندگان قبلا پانزده سال بوده که معمول نیست و ما آن را لازم به تغییر به هجده سال دانسته‌ایم.

وی همچنین افزود: شرایط داوطلبان نیز حداقل ۲۲ و حداکثر ۷۵ است که این مسئله مصوبه مجلس بوده و مورد توجه بوده است.

این عضو شورای شهر تهران بیان کرد: برخی از نقاط شهر تهران همانند منطقه ۱۲ بیشتر کسبه تشکیل داده و سکونت زیادی در آن منطقه نیست و این بحث مطرح شد که آیا این مناطق شورایاری‌ها داشته باشند یا خیر و بر همین اساس، کسبه با یک سال سابقه می توانند در شورایاری‌ها مشارکت و نظارت داشته باشند.

مسجد جامعی گفت:حسن شهرت در محل نیز براساس این دوفوریت تبدیل به نداشتن سوءشهرت شد و داشتن کارت پایان خدمت نیز همچون سایر موارد در شورایاری‌ها برای مردان ضرورت دارد.

وی در ادامه گفت‌: در انتصابات شورایاری‌ها براساس این طرح دوفوریتی، محدودیتی را لحاظ کردیم که زمینه سوءاستفاده فراهم نشود.

برج میلاد شهر تهران شهردار تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر