کد خبر: 762125 A

فرمانده مرزبانی ناجا گفت: علی رغم آبگرفتگی پست‌های کنترل‌ مرزی استان خوزستان، مرزها به صورت گشت‌های شناوری و هوایی کنترل می‌شود.

به گزارش ایلنا، سردار "قاسم رضایی" در حاشیه پنجمین جلسه کمیته بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده که در وزارت کشور برگزار شد، در جمع خبرنگاران گفت: سیل اخیر در کشور به تعدادی از پاسگاه‌های مرزی خساراتی وارد کرده که نیازمند بازسازی است.

وی قطع شدن برق و آسیب دیدن برخی از راه‌ها را از جمله این خسارات برشمرد و افزود: سیل اخیر همچنین بخشی از زیرساخت‌های مرزبانی در استان خوزستان را تخریب کرده است.

فرمانده مرزبانی ناجا با تاکید بر اینکه حراست از مرزها توسط مرزبانان تحت هر شرایطی ادامه دارد، تصریح کرد: برخی از پست‌های کنترل مرزبانی دچار آبگرفتگی شده، اما مرزبانان در پست های خود مستقر هستند و مرزها را به صورت گشت های شناوری و هوایی کنترل می کنند.

سردار رضایی تاکید کرد: در حال حاضر از طریق وزارت کشور، استانداری، ستاد کل نیروهای مسلح و ... پیگیر جبران خسارات ناشی از سیل و حل مشکلات آن هستیم.

وی در خصوص خسارات وارد شده از سیل به تأسیسات و امکانات مرزبانی تصریح کرد: برآوردهای ما حاکی از آن است که  حدود ۴۰ میلیارد تومان به استحکامات مرزی خسارت واردشده است.

فرمانده مرزبانی ناجا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر