کد خبر: 761813 A

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ، از دستگیری شش عضو یک گروه جاعلین حرفه ای خبر داد که قصد داشتند تا پس از برداشت غیرمجاز ۳۷ میلیارد تومانی در قالب "تأسیس شرکت کاغذی" و "برداشت از حساب بانکی متعلق به یک شرکت ساختمانی معتبر"، پول ها را از کشور خارج نمایند که تمامی آنها دستگیر و به پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شدند.

به گزارش ایلنا، سردار علیرضا لطفی در توضیح این خبر گفت : اوایل سال ۱۳۹۸، در پی طرح شکایت معاونت حقوقی یکی از بانک‌های خصوصی مبنی بر دریافت تسهیلات بانکی توسط یک شرکت صوری، پرونده مقدماتی در این خصوص تشکیل و جهت رسیدگی در اختیار اداره سیزدهم مبارزه با جعل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

در همان تحقیقات اولیه مشخص شد فرد یا افرادی با تأسیس و ثبت یک شرکت صوری و به بهانه تأسیس یک کارخانه تولیدی اقدام به دریافت بیش از ۱۳ میلیارد تومان تسهیلات بانکی کرده و پس از آن این مبلغ از محل شرکت متواری شدند.

با بررسی اسناد و مدارک ارائه شده از سوی شرکت کاغذی به بانک، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که شرکت به نام یک خانم ثبت شده که در ادامه ، با شناسایی محل سکونت این خانم بازنشسته در شمال شرق تهران مشخص شد وی هیچ اطلاعی از ثبت شرکت به نام خود ندارد.

کارآگاهان اداره سیزدهم پلیس آگاهی با بررسی شواهد و مستندات اطمینان پیدا کردند که با یک گروه حرفه ای از افراد جاعل و کلاهبردار روبرو هستند؛ لذا در شرایطی که کمترین اطلاعات در خصوص هویت واقعی این افراد وجود داشت اما با اقدامات ویژه پلیسی موفق به شناسایی هویت شش عضو این گروه از جاعلین و کلاهبرداران شدند .

همزمان با ادامه اقدامات پلیسی جهت دستگیری اعضای این گروه شش نفره ی جاعلین حرفه ای ، رسیدگی به یک پرونده جعل و برداشت غیرمجاز از حساب یک شرکت ساختمان سازی معتبر به ارزش ۲۴ میلیارد تومان نیز به اداره سیزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ ارجاع شد که بررسی و تطابق اسناد و مدارک مجعول این پرونده با مدارک پرونده ی ۱۳ میلیارد تومانی ، همگی حکایت از آن داشت که جاعلین حرفه ای این پرونده به شیوه ای مشابه در هر دو پرونده اقدام به جعل مدارک کرده و در پرونده اخیر ( ۲۴ میلیارد تومانی ) نیز با جعل مدارک شناسایی و حساب بانکی متعلق به مدیرعامل شرکت اقدام به برداشت ۲۴ میلیارد تومان از حساب شرکت کردند.

همزمان با قطعی شدن انجام جعل و کسب مال نامشروع توسط یک گروه از جاعلین حرفه ای در هر دو پرونده ، کارآگاهان اداره سیزدهم پلیس آگاهی با شناسایی مخفیگاه این شش نفر در منطقه قلعه حسن خان ، روز پنجشنبه مورخ ۱۹/۰۲/۱۳۹۸ و طی چند عملیات همزمان اقدام به دستگیری تمامی آنها کردند.

سردار علیرضا لطفی، رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ ، در ادامه ی اعلام خبر دستگیری این گروه از جاعلین حرفه ای عنوان داشت: با انتقال تمامی متهمان به پلیس آگاهی ، در همان تحقیقات اولیه مشخص شد متهمان قصد داشتند تا با تبدیل مبالغ بدست آمده به دلار و یورو پول ها را از کشور خارج کنند اما با دستگیری تمامی اعضای گروه و کشف وجوهات تبدیل شده به ارز عملا هیچگونه پولی از کشور خارج نشده و در حال حاضر ، تحقیقات تکمیلی جهت شناسایی حساب بانکی مجعول متعلق به متهمان و همچنین شناسایی دیگر جرایم ارتکابی آنها در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته و رسیدگی به پرونده متهمین در مراحل مقدماتی قرار دارد.

سردار علیرضا لطفی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر