کد خبر: 761742 A

با حضور وزیر بهداشت؛

بیست و هفتمین جلسه شورای فناوری سلامت با حضور وزیر بهداشت، معاونین درمان و تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، معاون وزیر و رییس سازمان غذا و دارو و تعدادی از مدیران سازمان غذا و دارو و معاونت های تحقیقات و آموزشی وزارت بهداشت برگزار شد.

به گزارش ایلنا، در این نشست، بخشی از بسته حمایتی سیاستی افزایش ارتباط دانشگاه با صنعت در حوزه معاونت های آموزشی، تحقیقات و فناوری و توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت مورد بحث و بررسی قرار گرفت و گزارشی از جلسات گذشته این شورا توسط دکتر وطن پور دبیر شورای فناوری سلامت ارائه شد.

اقتصاد دانش محور به طور مستقیم مبتنی بر تحصیل، تولید و به کارگیری دانش در تمامی فعالیت های اقتصادی است. در حال حاضر، دستیابی به این نوع اقتصاد در دستور کار بسیاری از کشورهای توسعه یافته قرار گرفته و در راستای تحقق این هدف، یکی از راهبردهای اساسی، گسترش و ارتباط شرکت های دانش بنیان با مناطق ویژه یا کریدورهای علم و فناوری است. 
 
گفتنی است، منطقه ویژه علم و فناوری، مجموعه ای متمرکز از فعالیت های دانشگاهی، مراکز تحقیقاتی و پژوهشی مرتبط با صنعت و فناوری های برتر است. کمک به ایجاد و توسعه دفاتر ارتباط دانشگاه با صنعت از زیرساخت های لازم برای توسعه شرکت های دانش بنیان محسوب می شود و توجه به این حوزه موجب ارتقای سطح کیفی محصولات و رفع نیاز کشور و توسعه صادرات خواهد شد.
تحقیقات و فناوری سلامت فناوری وزارت بهداشت وزیر بهداشت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر