کد خبر: 760727 A

مرد جوان با ایجاد سایت جعلی شبیه سایت گروه خودروسازی شرکت سایپا اقدام به ثبت‌نام خوردو کرده و از این طریق از طعمه هایش پول می گرفت.

به گزارش ایلنا، سرهنگ تورج کاظمی رییس پلیس فتا تهران با اعلام این خبر گفت: با طرح شکایتی از شرکت خودرو سازی سایپا مبنی بر اینکه فردی ناشناس  بصورت غیرقانونی اقدام به طراحی سایتی شبیه سایت فروش محصولات سایپا کرده و با دریافت پتول اقدام به ثبت نام مشتریان خودرو در سایت جعلی می کند.

سرهنگ کاظمی ادامه داد: بدین ترتیب تیمی از کاراگاهان پلیس فتا اقدامات و تجسس های خود را آغاز کردند و در تحقیقات ابتدایی مشخص شد  مرد جوانی علاوه بر تبلیغ و ثبت نام در سایت از طریق شبکه های اجتماعی اینستاگرام و تلگرام با ایجاد کانال تبلیغاتی اقدام به جذب مشتری کرده و پس از ارتباط گیری با افراد خریدار آنها را به سایت جعلی خود معرفی می کند و با ثبت نام از آنها مبالغی را دریافت می کند که پس از آن اقدام به بستن صفحه اجتماعی و بلاک کردن طعمه‌هایش می‌کند و این در حالی بود که خبری ازخرید خودرو و خدمات بعدی نبود.

 وی ادامه داد : ماموران با اقدامات فنی و پلیسی توانستند مخفیگاه متهم  35ساله را که بهرام نام دارد در منطقه ستارخان شناسایی کردند و پس از هماهنگی با مقام قضایی و در عملیاتی غافلگیرانه متهم در مخفیگاهش دستگیر شد.

رییس پلیس فتا تهران گفت: با دستور مقام قضایی، سایت جعلی شرکت سایپا مسدود شد و متهم در اعترافاتش ادعا کرد چون بازار خرید و فروش خودرو با قیمت ارزان طرفدار زیادی دارد برای جذب مشتری لیست ارائه قیمت ارزان خودرو طعمه‌هایم را وسوسه کرده و آنها را به سایت جعلی که شبیه به سایت گروه خودرو سازان سایپا بود  می کشاندم و به بهانه ثبت نام خرید خودرو از آنها کلاهبرداری می کردم.

توصیه پلیسی:

سرهنگ تورج کاظمی در پایان گفت: شهروندان و کاربران گرامی دراین گونه موارد باید با مراجعه به نمایندگی‌های مجاز از نحوه ثبت نام و طرح‌های جدید و همچنین آدرس صحیح اینترنتی نمایندگی های مجاز فروش محصولات خودرویی اطلاع یافته و حتما از درست بودن آدرس و سایت اطمینان پیدا کنند و هیچگاه به تبلیغات فریبنده در شبکه های اجتماعی اعتماد نکنند.

سرهنگ تورج کاظمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر