کد خبر: 760501 A

معاون پرستاری وزارت بهداشت خبر داد:

معاون پرستاری وزیر بهداشت با اشاره به اجرای کمپین بسیج ملی فشار خون بالا در کشور، گفت: در این طرح بیش از 100 هزار پرستار در یک هزار بیمارستان و 180 کلینیک و بیش از یک هزار پایگاه سیار ارائه خدمت می کنند.

به گزارش ایلنا، مریم حضرتی در جلسه هماهنگی بسیج ملی کنترل فشارخون بالا در معاونت پرستاری با تاکبد بر اهمیت کنترل فشار خون اظهار داشت: حداقل 21.6 درصد از جمعیت کشور مبتلا به فشارخون هستند که 60 درصد آنها از فشارخون بالای خود اطلاعی ندارند و زمانی متوجه مشکل فشارخون بالای آنان می شویم که دچار سکته های قلبی یا مغزی می شوند. 

وی  توانمندسازی مردم در خود مراقبتی از خود ،تعیین فشار خون، ارایه آموزش، آگاه سازی و حساس کردن جامعه در کنترل و مراقبت و مدیریت فشارخون را از اهداف این طرح ملی برشمرد و گفت: بیش از 100 هزار پرستار، هر پرستار در یک شیفت به مردم ارائه خدمت خواهند کرد. 
 
 حضرتی با تاکید بر استفاده از پتانسیل و ظرفیت دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد در اجرای این طرح گفت: در روز عید سعید فطر علاوه بر پرستاران، دانشجویان پرستاری و بسیج جامعه پزشکی و بسیج دانشجویی در بیش از یک هزار مصلای برگزاری نماز عید سعید فطر در بیش از یک هزار شهر پایش و کنترل فشار خون انجام می دهند.  
 
معاون پرستاری وزیر بهداشت با اشاره به راه اندازی بیش از 1000 کلینیک بیماری های غیر واگیر در بیمارستان های کشور افزود: پرستاران و پزشکان در این کلینیک ها خدمت ارائه می کنند.
 
گفتنی است، بسیج ملی فشارخون بالا، همزمان با روز جهانی فشارخون در 27 اردیبهشت ماه، در سراسر کشور اجرایی خواهد شد.
بسیج پرستار فشار خون بالا وزارت بهداشت وزیر بهداشت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر