سرخط خبرها:
کد خبر: 760460 A

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس عنوان کرد:

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: سازمان های بیمه گر برای مدیریت منابع و هزینه کرد منطقی اعتبارات، نسخه نویسی الکترونیکی را با جدیت پیگیری کنند.

به گزارش ایلنا به نقل از وبدا، بهروز بنیادی با بیان اینکه پیگیری اجرای طرح نسخه نویسی الکترونیکی در سازمان های بیمه گر از جمله سازمان بیمه سلامت، مشکلات بزرگی را در داروخانه ها حل می‌کند گفت: بارها مشاهده شده که مسئولان داروخانه ها در خواندن نسخه‌های پزشکان دچار اشکال شده و داروی اشتباهی به بیمار تحویل داده می شود یا اینکه نسخه مجدد به پزشک ارجاع می شود، از این رو بیمار میان پزشک و داروخانه در رفت و آمد است.

 نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه به لحاظ حقوق شهروندی بیمار را باید مورد توجه قرار داد، ادامه داد: بسیاری از مشکلات با نسخه نویسی الکترونیکی حل شده و روز به روز می توان با به روز رسانی این نرم افزار به ویژه در بحث تداخلات دارویی، مشکلات زیادی را رفع کرد. البته باید توجه کرد که این طرح برای پزشکان چه مزایایی خواهد داشت.
 
 وی با تاکید بر اینکه وجود زیرساخت‌های الکترونیکی در بحث نسخه نویسی در تهیه داروهای مورد نیاز بیمار موثر است، تصریح کرد: در چنین شرایطی نیاز نیست که بیمار برای تهیه دارو به داروخانه خاصی مراجعه کند، یعنی می توان از نقاط مختلف کشور داروی مورد نظر را تهیه کرد. این طرح مزایای بسیاری دارد که مهمترین آن صرفه جویی در کاهش هزینه ها و به ویژه در چاپ دفترچه‌های کاغذی بیمه است.
 
بنیادی با اشاره به اینکه نواقص طرح باید در مدت زمان کوتاهی رفع شود اظهار داشت: برای اجرای موفق نسخه نویسی الکترونیکی باید به پزشکان هم آموزش های لازم ارائه شود، بنابراین تا پیش از فراگیری آموزش برای جلوگیری از مشکلات، از همان روش دستی در نسخه نویسی باید استفاده شود.   
 
 عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه پرداخت فرانشیز و مطالبات پزشکان با استفاده از نسخه نویسی الکترونیکی به روز تر خواهد بود، گفت: همچنین رسیدگی به اسناد پزشکی هم آسان تر خواهد بود، بنابراین امیدواریم پروژه نسخه نویسی الکترونیک مسیر تکامل را با سرعت بیشتری طی کند.

 

پزشک شورای اسلامی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس نماینده مردم عضو کمیسیون بهداشت و درمان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر