کد خبر: 760411 A

رییس بنیاد شهید:

رییس بنیاد شهید با بیان اینکه حدود ۹۰ هزار ایثارگر بیکار هستند، گفت: نرخ بیکاری در کشور در حدود ۱۲ درصد است، اما در بین ایثارگران این نرخ ۴ درصد است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حجت الاسلام و المسلمین سید محمدعلی شهیدی، رییس بنیاد شهید در مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری بین بنیاد شهید و این وزارتخانه که ظهر امروز برگزار می‌شد، گفت: انگیزه تشکیل این جلسه طبیعتا در راستای منویات امام راحل و رهبر انقلاب و اجرایی کردن قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران و تاکید دولت تدبیر و امید برای رسیدگی به مشکلات جامعه ایثارگر است.

وی با بیان اینکه ایثارگران حق و حقوق بالایی بر گردن آحاد جامعه ما دارند ادامه داد: ما نسبت به جانبازان و شهدا مدیون هستیم و باید در حد مقدور دین خودمان را ادا کنیم. یکی از مشکلاتی که امروز کشور گرفتار آن است و بنیاد شهید هم از آن دور نیست مسئله اشتغال است. از ابتدای دولت یازدهم آمار بالای بیکار در بین ایثارگران داشتیم اما با اقداماتی که انجام شد تعدادی شاغل شدند و برای تعدادی هم از طریق کارهای غیردولتی ورود کردیم و در حال حاضر آمار شاغلین در این ۵ سال ۱۰۰ هزار نفر است. اما هنوز حدود ۹۰ هزار ایثارگر بیکار هستند البته نرخ بیکاری در کشور در حدود ۱۲ درصد است اما در بین ایثارگران این نرخ ۴ درصد است. همه ایثارگران هم می خواهند کارمند دولت شوند اما با ساختار دولت و اهداف کوچکسازی دولت سازگار نیست از همین رو ما با وزارتخانه هایی که می توانند کارهای جانبی ایجاد کنند قصد همکاری داریم.

گفتنی است این تفاهم نامه به مدت سه سال بین بنیاد شهید و امور ایثارگران و وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت برای تعامل و همکاری متقابل در خصوص رفع مشکلات و استفاده از ظرفیت های موجود تنظیم شده است.

اهداف اصلی این تفاهم نامه، کمک به تامین اشتغال ایثارگران با استفاده از امکانات و ظرفیت های موجود در دو دستگاه، کمک به اشتغال پایدار شاغلان کسب و کارهای خرد، کوچک و متوسط و کارآفرینان تحت پوشش بنیاد شهید و کمک به ساماندهی و توسعه کسب و کارها و استارت تاپ ها مربوط به ایثارگران و ارتقای نقش آنان در عرصه توسعه اقتصادی و تولید ملی است.

در این تفاهم نامه هرکدام از نهادهای بنیادشهید و وزارت صنعت تعهداتی دارند که باید در طی مدت سه سال برای توسعه فعالیت های حوزه ایثارگران به آن عمل کنند.

اشتغال بنیاد شهید بنیاد شهید و امور ایثارگران حقوق
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر