کد خبر: 760286 A

فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان از دستگیری یکی از سرشبکه های بزرگ باند قاچاق مواد مخدر و کشف یک تن و 118 کیلو مواد افیونی در عملیات مشترک پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان "سراوان"و "ایرانشهر"خبر داد.

به گزارش ایلنا، سردار "محمد قنبری"در تشریح جزئیات این خبر، گفت: افسران زبده پلیس مبارزه با مواد مخدر سیستان و بلوچستان  طی چندین ماه تلاش و پیگیری های اطلاعاتی موفق به شناسایی یکی از سر شبکه های اصلی قاچاق مواد افیونی از  مناطق مرزی به عمق کشور شدند.

وی افزود: تیم های عملیات ویژه پلیس مبارزه با مواد مخدر استان با انجام اقدامات اطلاعاتی، مخفیگاه این قاچاقچی حرفه ای را در یکی از مناطق حاشیه شهر ایرانشهر شناسایی کردند.

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: پس از هماهنگی با مقام قضائی، ظهر روز گذشته در اقدامی ضربتی و غافلگیرانه، این قاچاقچی حرفه ای و  2 همدستش دستگیر و در بازرسی از 2 دستگاه خودرو پژو 405 و یک وانت؛ ۴۶۵ کیلو و ۳۰۰گرم حشیش و 167 کیلو و 125 گرم تریاک کشف کردند.

سردار قنبری گفت: در ادامه این عملیات، اطلاعاتی مبنی بر جابه جایی یک محموله دیگر مواد افیونی توسط دیگر اعضای این باند در یکی از محورهای فرعی شهرستان سراوان به سمت ایرانشهر به دست آمد.

وی افزود: تیم های عملیات ویژه پلیس مبارزه با مواد مخدر با به دست آوردن اطلاعات جدید بلافاصله به کنترل نامحسوس این محور پرداخته و سرانجام ساعت 22 شب گذشته قاچاقچیان را که با 2 دستگاه خودرو تویوتا و پژو 405 با سرعت بالا در حرکت بودند، شناسایی و با علائم هشدار دهنده به آنها دستور ایست دادند.

بنابراعلام پایگاه خبری پلیس، این مقام ارشد انتظامی خاطرنشان کرد: رانندگان این 2 خودرو،  بدون توجه به دستور ایست پلیس، متواری و پس از طی مسافتی تعقیب و گریز با تنگ شدن عرصه، خودروها را رها و با استفاده از تاریکی شب به سمت ارتفاعات این منطقه متواری شدند.

فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان با اشاره به کشف 486 کیلو و 300 گرم حشیش از این خودروها، خاطر نشان کرد: در مجموع یک تن و 118 کیلو مواد افیونی در این عملیات ها کشف شد و تحقیقات برای دستگیری اعضای متواری این باند سازمان یافته قاچاق ادامه دارد.

استان سیستان و بلوچستان پلیس مبارزه با مواد مخدر عملیات مشترک فرمانده انتظامی قاچاق مواد مخدر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر