کد خبر: 759790 A

رییس پلیس فتا تهران با شروع ماه مبارک رمضان با اعلام هشدارهایی از مردم خواست تا برای انجام کارهای نیکوکاری در دام فریبکاران اینترنتی گرفتار نشوند.

به گزارش ایلنا، سرهنگ تورج کاظمی، رئیس پلیس فتا تهران  با تبریک حلول ماه مبارک رمضان گفت: در ماه مبارک رمضان برخی از افراد شیاد و سود جو با طراحی سایتو تبلیغاتی که متاثر از احساسات مردم است درکانال و گروه های شبکه های  اجتماعی(در قالب طرح ایتام و خیرین) اقدام به تشویق وترغیب کاربران به همکاری و شرکت در امورات خیریه و کمک به خانواده های کم بضاعت، اقدام به جمع آوری نذورات و کمک های نقدی شهروندان می کنند.

وی افزود: افراد با سوء استفاده از نام موسسه‌های خیریه و کمک به خانواده های نیازمند و بی‌سرپرست از طریق صفحات شخصی خود در شبکه های اجتماعی و درج تبلیغات در سایتها با معرفی خود بعنوان عضوی از موسسه خیریه اقدام به فریب می کنند و درخواست کمک  مالی کرده و مردم هم اقدام به واریز کمک های نقدی به این افراد می کنند.

سرهنگ کاظمی عنوان کرد: برای کمک به نیازمندان از طریق موسسات شناخته شده و معتبر اقدام به واریز پول کنید و در دام این فریبکاران گرفتار نشوید.

رییس پلیس فتا تهران گفت: از دیگر جرایم شایع ، هدایت کاربران به صفحات جعلی بانک است که در این مورد مجرم ابتدا در کانال و گروه های اجتماعی با تبلیغات گمراه کننده کاربران و افراد خیر را برای واریز پول به درگاه‌های بانکی اما جعلی هدایت کرده و پس از وارد کردن اطلاعات بانکی توسط فرد خیر در این صفحه ، مجرم در قدم بعدی با دسترسی به حساب اقدام به سرقت موجودی  آن می‌کند.

رئیس فتا در پایان گفت:هیچگاه به کانال ها وگروه‌هایی که درشبکه های اجتماعی برای کمک مالی به موسسه های خیریه و مراکز نیازمند اقدام به تبلیغ و فعالیت دارند اعتماد و اطمینان نکنید و فقط از طریق درگاه‌هایی که موسسه ها و مراکز معتبر برای کمک ارائه کرده‌اند اقدام به واریز پول می کنند.

پول خانواده فتا ماه رمضان ماه مبارک رمضان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر