کد خبر: 759158 A

مسئول گروه جهادی راهیان شهادت با اشاره به اعزام این گروه به سیستان و بلوچستان گفت: گروه جهادی راهیان شهادت در نوروز 98 پنجمین دوره متوالی خود را در شهرستان دلگان برگزار کرد.

به گزارش ایلنا، مصطفی عظیمی (مسئول گروه جهادی راهیان شهادت) با اشاره به اعزام این گروه به سیستان و بلوچستان اظهار کرد: گروه جهادی راهیان شهادت در نوروز ۹۸ پنجمین دوره متوالی خود را در شهرستان دلگان واقع در جنوب استان سیستان و بلوچستان برگزار کرد که یکی از برنامه‌های این گروه ایجاد طرح بهداشت و سلامت دهان و دندان کودکان روستاهای کمتر برخوردار شهرستان دلگان بود.

وی درباره این طرح توضیح داد: در این طرح بیش از ۴۰۰ کودک بین سنین ۳ تا ۱۰ سال که میانگین 5 دندان آنان از کشیدن، پر کردن و عصب‌کشی بود، به طور کاملاً رایگان ویزیت و درمان شدند.

عظیمی ادامه داد: همچنین، درمان دندان بیش از ۱۰۰ بزرگسال در این دوره از اقدامات انجام گرفته در روستاهای هیت کلیر، کهنک لدی، نعمت آباد، ابراهیم آباد و حسین آباد بوده که با سه دندانپزشک و دو یونیت انجام گرفت.

وی در ادامه بیان کرد: برگزاری کلاس‌های فرهنگی و آموزشی از قبیل آموزش، حفظ وروانخوانی قران، آموزش احکام و نماز، آموزش بهداشت فردی و خانواده با حضور تیم مامایی آموزش خیاطی و ایجاد کارگاه‌های زود بازده ازجمله فعالیت‌های آموزشی و فرهنگی و اشتغال‌زایی گروه جهادی راهیان شهادت بوده است.

مسئول گروه جهادی راهیان شهادت تصریح کرد: از جمله فعالیت‌های اشتغال‌زایی گروه جهادی راهیان شهادت اتمام فاز تحقیقاتی پلان کشاورزی طرح ارتقای سطح معیشت شهرستان دلگان در این دوره جهادی است.

وی گفت: درکنار این برنامه‌ها، برنامه‌های فرهنگی روستای گروه جهادی راهیان شهادت برگزاری جشن مبعث و راه‌اندازی پایگاه بسیج روستای کهنک لدی برگزاری جشن تکلیف برای دختران و برگزاری هیئت، پخش مستند و راه‌اندازی کتابخانه برای روستای هیت کلیر نیز انجام شده است.

عظیمی در پایان خاطرنشان کرد: فعالیت‌های عمرانی گروه جهادی راهیان شهادت ادامه و تکمیل ۸۰ درصدی مدرسه شش کلاسه حضرت رقیه (س) در روستای هیت کلیر که به طور 100 درصد با توان و پتانسیل جهادگران گروه جهادی راهیان شهادت از متخصصین دانشگاهی و مردم انقلابی ساخته شده است و همچنین ساخت خانه محروم برای اهالی روستای هیت کلیر از اقدامات عمرانی گروه جهادی راهیان شهادت است.

علاقمندان جهادی جهت همکاری و ارسال امکانات و تجهیزات به مناطق محروم و کمتر برخوردار شهرستان دلگان می‌توانند با شماره 09124236435 تماس بگیرند.

گروه های جهادی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر