کد خبر: 758954 A

مسعودی فرید خبر داد:

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی از شکنجه دختری ۵ ساله توسط نامادری در آذربایجان‌غربی خبر داد.

حبیب‌الله مسعودی فرید معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره منتشر شدن خبری مبنی بر شکنجه شدن دختری ۵ ساله توسط نامادری‌اش گفت: کودکی در استان آذربایجان‌غربی توسط نامادری‌اش موردکودک‌آزاری(ضرب و شتم) قرار گرفته که بعد از متوجه شدن پدر از این موضوع، کودک را به بیمارستان منتقل می‌کند.

وی ادامه داد: در حال حاضر کودک از بیمارستان مرخص شده و به خانواده پدری(پدربزرگ) تحویل داده شده  و همکاران ما نیز پیگیر این موضوع هستند.

‌معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی اظهار کرد: این موضوع مستقیم به ما گزارش نشده بود و از طریق فضای مجازی این خبر پخش شد که بعد از آن همکاران بهزیستی و دادستانی شهرستان پیگیری شد. همچنین قرار بوده بازدیدی از خانه این کودک انجام شود.

مسعودی فرید گفت: در حال حاضر آنچه مهم است این بوده که کودک را به بیمارستان انتقال داده‌اند و توسط پدربزرگ نگهداری می‌شود. همچنین محاکم قضایی نیز درحال پیگیری است و سازمان بهزیستی نیز  بنابر مسئولیت و اورژانس اجتماعی کودک آزاری را پیگیری می‌کند .

وی درخصوص سرنوشت این نامادری بیان کرد: قرار است بنابر جوابیه پزشکی قانونی و بقیه شواهد اقدامات لازم انجام شود، بهزیستی به‌عنوان یک نهاد مسئول در حوزه کودک آزاری  و هم به عنوان یک مشاور می‌تواند کنار قاضی باشد و نتایج براساس شواهد اعلام خواهد شد. هم اکنون در حال جمع‌آوری شواهد و به انتظار حکم قاضی هستیم.   

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی عنوان کرد: موارد کودک‌آزاری که گزارش می‌شود ما پیگیری می‌کنیم اما گاهی مواقع ممکن است کودک‌آزاری در بیمارستان‌ها باشد. گاهی نیز در مدارس علائمی در کودکان مشاهده می‌شود اما به ما ارجاع داده نمی‌شود. تمامی مراکز درمانی، مدیران و مربیان مدارس و در مهدهای کودک هرگونه کودک آزاری چه قطعی و یا چه مشکوک را به ۱۲۳ اطلاع دهند تا همکاران در اسرع وقت حضور یابند.

سازمان بهزیستی حبیب‌الله مسعودی فرید
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر