کد خبر: 758774 A

رئیس پلیس تهران بزرگ خبر داد:

رئیس پلیس تهران بزرگ گفت: تلاش کردیم مرکزی نمونه ایجاد کنیم که همه امکانات از سم‌زدایی تا ایجاد شرایط بازگشت مددجویان به جامعه فراهم شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سردار حسین رحیمی در حاشیه بازدید از مرکز درمان و بازپروری ماده 16 مهر سروش در جمع خبرنگاران گفت: تلاش کردیم مرکزی نمونه ایجاد کنیم که همه امکانات از سم‌زدایی تا ایجاد شرایط بازگشت مددجویان به جامعه فراهم شود.

وی با بیان اینکه در ابتدای راه‌اندازی این مرکز همه اقدامات توسط پلیس انجام می‌شد، گفت: امروز بیش از 80 درصد خدمات توسط مددجویان ارائه می‌شود و ما تنها مسئولیت حفاظت را در اینجا برعهده داریم.

رئیس پلیس تهران بزرگ با بیان اینکه برخورد جدی و مقابله و مبارزه با معتادان متجاهر به شدت ادامه دارد، گفت: شعار امسال ما این است که تهران پایتخت بدون معتاد متجاهر باشد و ما برای این امر از تمام ظرفیت‌های پلیس، حتی پلیس راهور نیز استفاده را خواهیم کرد.

سردار رحیمی با بیان اینکه در حال حاضر تنها 20 درصد از معتادان متجاهر در خیابان رها هستند، گفت: مرکز مهر سروش با ظرفیت 2000 نفر فعال شده و تلاش می‌کنیم تا سه الی چهار ماه آینده این ظرفیت به 5000 نفر برسد.

وی تاکید کرد: نگاه ما صرفا نگاه بازپروری و سم‌زدایی نیست و تلاش می‌کنیم این افراد به خانواده بازگردند. برخی از این افراد پنج سال است که خانواده‌هایشان از آنها خبر ندارند. ما تلاش کردیم تا این ارتباط دوباره با خانواده‌ها برقرار شود.

او با اشاره به راه‌اندازی کارگاه خیاطی در این مرکز گفت: تلاش می‌کنیم تا در آینده نزدیک کارگاه‌های دیگری از جمله نجاری نیز در این مرکز ایجاد شود.

پایتخت جامعه خانواده رئیس پلیس سردار رحیمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر