کد خبر: 758669 A

معاون ترافیکی پلیس راهور پایتخت:

معاون ترافیکی پلیس راهور پایتخت گفت: در صورت تکرار تخلفات توسط موتورسواران علاوه بر اعمال قانون مدارک آن‌ها نیز ضبط می‌شود.

به گزارش ایلنا، سرهنگ رضایی معاون ترافیکی پلیس راهور پایتخت اعلام کرد: با توجه به تعداد زیاد تخلفات و سوانح خسارتی و جرحی و فوتی موتورسیکلت سواران در تهران، معاونت ترافیکی پلیس راهور فاتب در ۳ مرحله با تخلفات راکبین موتورسیکلت برخورد خواهد کرد تا در آینده شاهد کاهش تصادفات این قشر از رانندگان وسایل نقلیه باشیم.

رضایی افزود: در مرحله اول عوامل پلیس راهور به موتورسیکلت سواران متخلف تذکر می‌دهند و در صورت لزوم با توجه به تخلف برایشان جریمه صادر می‌شود و اعمال قانون می‌گردند. در مرحله دوم با ارتکاب به تخلفات ۶ گانه : رانندگی در ورود ممنوع‌ها و خط ویژه، عبور از چراغ قرمز، عدم استفاده از کلاه ایمنی، عبور از پیاده‌روهای معابر، انجام حرکات نمایشی، پوشاندن و مخدوش کردن پلاک علاوه بر اعمال قانون وسیله نقلیه‌شان نیز توقیف می‌گردد.

معاون ترافیکی پلیس راهور فاتب ادامه داد: در مرحله سوم ، در صورت تکرار تخلفات توسط موتورسواران علاوه بر اعمال قانون مدارک آن‌ها نیز ضبط می‌گردد، وسیله نقلیه‌شان توقیف و موتورسیکلت سوار متخلف به سمت کلاس‌های آموزشی موتورسواران هدایت می‌گردد که در آن کلاس‌ها مشکلات ترافیکی در خصوص تخلفات موتورسواران و حوادثی که در کمین آن‌ها می‌باشد به موتورسواران خاطی گوشزد می‌شود و به ایشان عکس و فیلم‌هایی از نمونه‌ها و سوانح قبلی نشان داده می‌شود و سپس مدارکشان عودت داده می‌شود.

وی در پایان گفت: اگر بعد از اتمام این ۳ مرحله باز هم موتورسیکلت سواری مرتکب تخلفات فوق شود با وی برخوردی به مراتب جدی‌تر خواهیم داشت.

پایتخت پلیس راهور تخلفات موتورسیکلت سواران اعمال قانون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر