کد خبر: 757200 A

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: در نظر داریم تا در زمینه تربیت نیروی انسانی و مدیریت قوی برای کشورها تلاش کنیم.

به گزارش‌خبرنگار ایلنا، منصور‌غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در حاشیه نشست هیات‌های امنای دانشگاه D8‌ در‌جمع خبرنگاران گفت: آموزش عالی کشور ما امروز شرایط بسیار خوبی دارد و امیدواریم  بتوانیم با کشورهای دیگر همکاری بیشتری داشته باشیم. تاسیس دانشگاه دی هشت از حدود ۱۰ سال پیش مطرح شده بود و حدود ۴ تا ۵ سال پیش تاسیس این دانشگاه توسط دانشگاه بوعلی سینا مورد تایید وزارت علوم قرار گرفت.

وی ادامه داد:مقدمات تاسیس دانشگاه  سال گذشته شکل گرفت همچنین با دبیرخانه هماهنگی‌های لازم صورت گرفت. پیش از نشستی که امروز که با حضور نمایندگان کشور های مختلف به همراه نمایندگان وزارت علوم برگزار‌شد، ۲‌جلسه نیز برگزار‌ شده بود که در آن برنامه های جلسه مورد بررسی قرار گرفت.

وزیر علوم با بیان اینکه دانشگاه دی هشت از تمامی کشورها به خصوص کشورهای عضو پذیرش دانشجو خواهد داشت، گفت: هدف این است که بتوان از ظرفیتی آموزش عالی ایران و آموزش عالی کشور های عضو دی هشت بهره برد. در‌نظر‌ داریم دوره های مشترک را به همراه مدرک مشترک تعریف کنیم.

غلامی در پایان گفت: در نظر داریم تا در زمینه تربیت نیروی انسانی و مدیریت قوی برای کشورها تلاش کنیم، همچنین اثرگذاری اقتصادی در کشورها را برای آن در نظر بگیریم.

آموزش عالی ایران علوم تحقیقات و فناوری نیروی انسانی وزارت علوم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر