کد خبر: 757162 A

رییس شورای شهر تهران درباره درباره افزایش آب‌بها در پایتخت توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محسن هاشمی‌ در جلسه علنی شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران در خصوص جزئیات افزایش آب‌بها در پایتخت گفت: افزایش نرخ‌های ایجاد شده معمولا برای مصرف‌کننده‌های بالای 30 مترمکعب است و کسانی که مصرف پایین دارند میزان افزایش برای آنها متوسط 10 درصد است.

وی در ادامه گفت:سیستم لوله‌گذاری در پایتخت کهنه شده و 25 درصد پرت آب وجود دارد.

هاشمی اظهار کرد: به شورای شهر اجازه داده شده که آب‌بهای افزوده شده را برای تسریع  در اتمام پروژه‌ها مورد استفاده قرار دهند. همچنین  میزان افزایش آب‌بها برای مناطق پایین‌تر از انقلاب چندان زیاد نیست و بیشتر تغییرات افزایش مربوط به مناطق یک، 2 و 3 بوده است.

رئیس شورای شهر تهران عنوان کرد: مصوبات شورا به فرمانداری منتقل و در آنجا در هیأت تطبیق بررسی می‌شود و اگر مغایرتی در این زمینه باشد اعلام خواهدشد.

وی در ادامه گفت:‌اگر هر سازمان و نهادی در زمینه افزایش قیمت آب‌بها مخالف باشد باید آن را اعلام و سوبسید مربوطه را بپردازد تا شرکت مرتبط دچار خسارت نشود.

هاشمی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه دولت افزایش کمتری برای آب‌بها در نظر گرفته بود و چرا مبلغ مدنظر شورا بیشتر است،‌گفت:‌اگر دولت بخواهد در کاهش قیمت‌ها دخالت کند باید یارانه مربوطه را بپردازد. ما مسیر قانونی را طی می‌کنیم و همه مصوبات ما در هیأت تطبیق در فرمانداری بررسی می‌شود.

وی در خصوص ساماندهی مراکز علمی کاربردی شهرداری گفت:در سال‌های گذشته تعداد مراکز به 9 مورد رسیده و شهرداری علیرغم شهریه‌هایی که دریافت می‌کند باید سوبسید یا یارانه پرداخت کند.برخی از رشته‌ها در سایر دانشگاه‌ها نیز وجود دارد و لزومی نیست که همه این موارد ارائه شود لذا بر اساس این دلایل شورای اسلامی شهر تهران به دنبال ساماندهی مراکز علمی کاربردی شهرداری است ولی کلیات طرح امروز به رأی گذاشته نشد و تا رسیدگی بیشتر از دستور خارج شد.

وی همچنین افزود: 3800 دانشجو در این دانشگاه‌ها مشغول به تحصیل هستند که 58 درصد آنها مربوط به کارکنان غیر از شهرداری هستند.کمیسیون مربوطه در این زمینه نیز نظرش تقلیل دانشگاه‌ها به دو مرکز بود آن هم برای رشته‌های که در سایر دانشگاه‌ها نیست و به طور کلی این مسئله در جلسات آینده مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی در خصوص شکایت پلیس از شهرداری به دلیل اخذ عوارض از شهروندانی که مخالف پلاک زوج یا فردشان سال گذشته در محدوده زوج و فرد تردد داشتند، گفت: این موضوع در جلسه یکشنبه با حضور معاون شهردار محسن پورسیدآقایی و خود شهردار مطرح شد.نگاه‌های مختلفی بین اعضای شورای شهر، معاونت شهرداری و پلیس وجود دارد.

هاشمی با بیان اینکه اکنون موضوع طرح زوج و فرد تغییر کرده و امسال عنوان آن محدوده کاهش آلودگی هوا شده است،‌گفت:‌ در حال حاضر شکایت به دیوان عدالت اداری ارسال شده و قرار است نظرات را همه به دیوان بفرستند و هر رأیی داده شد همه از آن استقبال و استناد کنند، ما نیز منتظر رأی هستیم.

رئیس شورای شهر تهران در مورد اینکه یکی از اعضای شورای شهر نسبت به نحوه انتصابات شهرداری تذکراتی داشته، گفت: پاسخ به این سوال سخت است و من سخنگوی سایر اعضاء‌ نیستم.

افزایش قیمت پایتخت شورای شهر تهران یارانه جلسه علنی شورای شهر تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر