کد خبر: 756655 A

سخنگوی وزارت کشور با تبریک روز ملی شوراها خبر داد:

سخنگوی وزارت کشور از سهم ٣٨ درصدى جوانان از کرسی شوراهاى اسلامى شهر و روستا خبر داد.

به گزارش ایلنا، سید سلمان سامانی سخنگوی وزارت کشور با تبریک ۹ اردیبهشت ماه روز ملی شوراها اظهار داشت: یکی از افتخارات جمهوری اسلامی ایران مردم سالاری است که این مهم از طریق برگزاری انتخابات در اقصی نقاط کشور محقق می‌شود.

وی در ادامه افزود: وجود بیش از ١٢٥ هزار  نفر جامعه شورائیان کشور که با رای مستقیم مردم انتخاب شده اند سرمایه بزرگی است که سهم جوانان زیر ۴۰ سال در این مجموعه ٤٧ هزار و ٩٢ نفر معادل ٣٨ درصد است.

سخنگوی وزارت کشور تصریح کرد: شورائیان جوان از آینده سازان کشور در گام دوم انقلاب هستند زیرا توانسته‌اند در سنین جوانی علاوه بر آن که اعتماد مردم را به دست آورده اند، تجربیات ارزشمندی در حوزه‌های متنوع مدیریت شهری و روستایی کسب کنند.

قائم مقام وزیر کشور در امور مجلس و هماهنگی استانها ظرفیت شوراها را یکی از بهترین جایگاه ها برای کشف و شکوفایی استعدادهای مدیریتی کشور دانست و گفت: وزارت کشور بر خود وظیفه می داند ضمن حمایت کامل و بی دریغ از شوراهای اسلامی شهر و روستا زمینه بالندگی، پیشرفت و اثرگذاری هر چه بیشتر جوانان مستعد در این عرصه را تقویت کند.

سامانی تاکید کرد: مردم اگر در انتخابات حضور و مشارکت دارند تا اعضای شوراهای شهر و روستای خود را برگزینند برای این است که مشکلات آنها رفع شده و چرخ توسعه به حرکت درآید لذا تمام همت و تلاش شوراها در کنار دولت باید رفع مشکلات مردم و صیانت از اعتماد مردمی به این نهاد باشد.

سخنگوی وزارت کشور ادامه داد: کلیه افرادی که با رای مردم، منتخب و عهده‌دار مسئولیتی می شوند علاوه بر مسئولیت آن جایگاه همواره باید حفظ اعتماد عمومی و باز تولید مستمر آن را سرلوحه کار خود قرار دهند.

سامانی خاطرنشان کرد: تقویت اعتماد به نفس ملی برای انتخاب بهترین ها و مشارکت هر چه بیشتر مردم در انتخابات وابسته به عملکرد منتخبان ملت است که در این خصوص شوراهای اسلامی شهر و روستا نقش بی‌بدیلی بر عهده دارند.

سخنگوی وزارت کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر