کد خبر: 755043 A

سرهنگ مومنی:

رییس اداره تصادفات پلیس راهور پایتخت گفت:حدود ٤٥ درصد متوفیان حوادث رانندگی معابر تهران بزرگ سهم عابرین پیاده بوده است.

به گزارش ایلنا، سرهنگ احسان مومنی رییس اداره تصادفات پلیس راهور پایتخت در تشریح تصادفات سال ٩٧ اعلام کرد: حدود ٤٥ درصد متوفیان حوادث رانندگی معابر تهران بزرگ سهم عابرین پیاده بوده است.

وی ادامه داد:حدود ٨٧٪؜ متوفیان عابر پیاده مذکر و حدود ١٣٪؜ مونث هستند و بیشتر از نیمی از تصادفات عابرین پیاده در ساعات شب و تاریکی هوا ودر محورهای بزرگراهی به وقوع پیوسته است.

سرهنگ مومنی در راستای جلوگیری از حوادث و کاهش تصادفات به عابرین توصیه کرد: در هنگام عبور از عرض معابر در ساعات تاریکی هوا از لباس روشن استفاده نمایند یا از محل‌هایی که دارای روشنایی کافی هستند جهت بهتر دیده شدن توسط وسایل نقلیه تردد نمایند و از تردد و توقف در معابر بزرگراهی که سرعت خودروها بالاست خودداری کنند. هنگام عبور از عرض معابر از محل‌های خط کشیدشده، پل‌های هوایی عابر استفاده کنند. در صورت مشاهده خودروهای امداد رسان مسیر را برای عبورشان باز کنید. در هنگام عبور از عرض خیابان به طور مستقیم از جلو یا پشت اتوبوس اقدام به عبور نکنید. در تقاطع ها با روشن شدن چراغ سبز عابر پیاده حرکت نمایید.

 سرهنگ مومنی در پایان اظهار داشت: امیدوارم با رعایت نکات ایمنی و توجه به توصیه‌های کارشناسان پلیس راهور توسط عابرین پیاده در سال جاری شاهد کاهش حوادث دلخراش در سطح معابر شهر تهران باشیم.

 

اتوبوس پایتخت پلیس راهور شهر تهران وسایل نقلیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر