کد خبر: 754775 A

رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی از دستگیری کلاهبرداری که با اغفال فروشندگان مواد غذایی سایت های فضای مجازی توانسته بود از بیش از ۱۰۰ نفر کلاهبرداری کند، خبر داد و گفت: مال باختگان می توانند برای پیگیری پرونده خود به پایگاه سوم پلیس آگاهی مراجعه کنند.

به گزارش ایلنا، سرهنگ "کامیار چهری" بیان داشت: تعدادی پرونده مشابه با موضوع کلاهبرداری به شیوه اغفال فروشندگان مواد غذایی سایت های فضای مجازی به پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران ارجاع شد که مالباختگان اظهار داشت: قصد فروش مواد غذایی در سایت‌های فضای مجازی را داشتند که فردی با آنان تماس و ضمن گذاشتن قرار ملاقات حضوری مقداری مواد غذایی از جمله برنج، زعفران و غیره از آنان خریده است.

مالباختگان در ادامه اظهارات خود به ماموران بیان داشتند که در مرحله بعدی فرد کلاهبردار مقدار بیشتری مواد غذایی با قیمتی بالاتر از نرخ بازار از آنان تقاضا کرده است و پس از گذاشتن قرار ملاقات حضوری، مقرر شد در همان روز مواد غذایی و مبلغ معامله رد و بدل بشود که در موعد قرار فرد خریدار به جای پرداخت وجه نقد، چک بین بانکی به آنان، تحویل داده است و از آنان خواسته است که به بانک مراجعه و وجه آن را برداشت کنند. هنگامی که برای نقد کردن چک به بانک مراجعه کرده اند، متوجه جعلی بودن چک شده و فرد کلاهبردار با انتقال مواد غذایی از محل متواری شده است.

رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران با اشاره به اینکه متهم در تحقیقات پلیسی مورد شناسایی ماموران قرار گرفت و فرد کلاهبردار در زمانی که قصد کلاهبرداری از فروشنده دیگری را داشت ، دستگیر شده است ، گفت: تا کنون متهم به ۱۰۰ فقره کلاهبرداری از فروشندگان مواد غذایی در سایت های فضای مجازی به ارزش ۲۰ میلیارد ریال اعتراف کرده است و تا کنون ۵ تن از مال باختگان شناسایی شده اند.

سرهنگ کامیار چهری، رییس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ با بیان اینکه شناسایی سایر مال باختگان در دستور کار قرار دارد، عنوان داشت : برای شناسایی سایر مال باختگان ، هماهنگی های لازم با مرجع قضائی برای انتشار بدون پوشش تصویر متهم انجام شده است؛ لذا کلیه مال باختگانی که بدین شیوه مورد کلاهبرداری قرار گرفته اند، می توانند به پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران واقع در خیابان خرمشهر ، میدان نیلوفر مراجعه کنند.

index

رییس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر