کد خبر: 754209 A

سردار کمالی به ایلنا خبر داد:

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح با تشریح برنامه‌های مهارت‌آموزی این ستاد از برنامه‌ریزی آموزش تخصصی برای ۲۴۰ هزار سرباز در سال ۹۸ خبر داد.

سردار موسی کمالی (رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح) در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره مهارت‌آموزی سربازان گفت: در سال ۹۷ با شعار "امنیت، کیفیت و فرهنگ‌سازی" برای آموزش مهارت‌آموزی حدود ۲۰۰ هزار نفر برنامه‌ریزی شده بود و در پایان سال تقریبا آموزش ۱۸۷ هزار نفر تحقق یافت و در این راستا حدود ۱۱۰ هزار نفر آموزش‌های فنی و حرفه‌ای را گذراندند.

وی با بیان اینکه حدود ۲۷ هزار نفر نیز آ‌موزش کشاورزی را از طریق وزارت جهاد کشاورزی گذرانده‌اند، تصریح کرد: ۲۰ هزار سرباز نیز آموزش‌های سبک زندگی را از طریق وزارت وزرش و جوانان فرا گرفته‌اند و حدود ۳۰ هزار نفر با تخصص قبلی وارد خدمت شده بودند که با غربالگری، شناسایی و مورد تایید قرار گرفتند. همچنین تعداد ۸۰۰ نفر نیز دوره‌های آموزشی مربی‌گری را در سال گذشته طی کرده و موفق به اخذ مدرک شدند.

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح درباره مهارت‌آموزی در سال جاری نیز گفت: در سال ۹۸ تحقق شعارهای افزایش کیفیت، تنوع مهارت، توسعه آموزش و اشتغال مدنظر نیروهای مسلح است، از همین رو آموزش‌های تخصصی در دستور کار قرار گرفته و در این راستا آموزش تخصصی برای ۲۴۰ هزار نفر در سال ۹۸ برنامه‌ریزی شده است که این آموزش‌ها شامل آموزش ۱۲۰ هزار نفر در حوزه فنی و حرفه‌ای از سوی سازمان فنی و حرفه‌ای و آموزش ۳۰ هزار نفر در حوزه امور کشاورزی از سوی وزارت جهاد کشاورزی است.

وی ادامه داد: همچنین آموزش ۴۰ هزار نفر در حوزه ورزش و سبک زندگی از سوی وزارت ورزش و جوانان آموزش، ۳۰ هزار نفر در تخصص مربوط به فناوری اطلاعات از سوی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و آموزش ۲۰ هزار نفر در حوزه فرهنگی و تبلیغاتی از سوی عقیدتی سیاسی برگزار خواهد شد و در نتیجه این آموزش‌ها حداقل ۲۰۰ هزار نفر موفق به دریافت گواهی می‌شوند.

سردار کمالی همچنین در خصوص آموزش‌های عمومی گفت: آموزش های عمومی در محورهای امداد و نجات، مهارت‌ زندگی و کسب و کار، فضای مجازی، امور مالی، عقیدتی سیاسی از سوی هلال‌احمر، وزارت ورزش و جوانان، شرکت ایرانسل، بانک انصار و سازمان‌های عقیدتی و سیاسی حداقل برای ۲۰۰ هزار نفر برنامه‌ریزی شده است.

سبک زندگی سرمایه فناوری اطلاعات نیروهای مسلح برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر