کد خبر: 753768 A

قائم مقام وزیر آموزش و پرورش گفت: توصیه من به همه مدیران این است که موضوع ورزش و تربیت بدنی را برای پایه های اول، دوم و سوم با استفاده از ظرفیت های قانونی مورد توجه قرار دهند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، امیرعلی نعمت‌الهی، قائم مقام وزیر آموزش و پرورش در همایش ملی سفیران سلامت، گفت: دانش‌آموزان جذب طرح سفیر سلامت شده اند تا پیام آور سلامت و بهداشت در محیط آموزشی و خانواده و محل سکونت باشد.

وی در ادامه بیان کرد: آموزش و پرورش اقدامات موثری دیگری را هم در حوزه بهداشت شروع کرده و  دروسی در پایه های مختلف با این هدف در نظر گرفته است.همچنین آموزش و پرورش برای بهبود این روند کارهایی خوبی مانند برگزاری المپیادهای ورزشی داشته است.

نعمت‌الهی تصریح کرد: در سند تحول بنیادین که به عنوان برنامه آموزش و پرورش دنبال می‌کنیم و در همه اقدامات ما باید جاری باشد درباره ارتقای سلامت دانش آموزان اشاره شده است.

وی ادامه داد: باید بتوانیم به پوشش همگانی سلامت کمک کنیم و همکاران ما در وزارت بهداشت به کمک دانش آموزان پوشش کامل سلامت را اجرایی کند.همچنین درس سلامت و بهداشت برای اولین بار اجرا شده است،  ۲ واحد درسی در دانشگاه فرهنگیان و درسنامه جامع سلامت دانش آموزان در نظر گرفته شده است.

نعمت الهی گفت: دستورالعمل آمادگی کلاس های درس در شرایط بحران مورد تاکید رئیس جمهور و وزیر آموزش و پرورش است و باید هرچه زودتر تدوین شود. توصیه من به همه مدیران این است که موضوع ورزش و تربیت بدنی را برای پایه های اول،  دوم و سوم با استفاده از ظرفیت های قانونی مورد توجه قرار دهند.

 در ادامه محمد صیدلو مدیرکل شهرستان استان تهران به موضوع مدرسه محوری تاکید و بیان کرد: اگر قرار است برای ۱۰ سال آینده تصمیم بگیریم، باید بر پیشگیری تکیه کنیم تا در سال های آینده بیمارستان و زندان نسازیم و بر کیفیت آموزش و پرورش افزوده شود.

وی در ادامه تصریح کرد: آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران نسبت به آموزش و پرورش با کیفیت آمادگی دارد.

استفاده از ظرفیت بیمارستان مدرسه وزیر آموزش و پرورش تربیت بدنی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر