کد خبر: 753724 A

حمیدی:

معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش گفت: امروز ۲ میلیون سفیر سلامت دانش‌آموزی در کشور به عنوان تشکلی فراگیر مشغول فعالیت هستند.

به گزارش خبرنگار ایلنا،‌ مهرزاد حمیدی، معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش در همایش ملی سفیران سلامت دانش‌آموزی گفت:برای اینکه پیام‌های بهداشتی به همه دانش‌آموزان برسد، درس بهداشت و سلامت در برنامه کلاس دوازدهم تدریس می‌شود و به عنوان درس عمومی همه دانشجویان فرهنگیان نیز گنجانده شده است و آن را می‌گذارانند. همچنین ۱۱ کتاب مرجع آموزشی تهیه شده و خلاصه‌ای از آنها با عناوین بهداشتی به دانش‌آموزان ارائه می‌شود که این حاصل تلاش حوزه سلامت وزارت آموزش‌ و پرورش و وزارت بهداشت بوده است.

وی در  ادامه گفت: امروز ۲ میلیون سفیر سلامت دانش‌آموزی در کشور به عنوان تشکلی فراگیر مشغول فعالیت هستند، آنها آموزش‌های سلامت را فرا می‌گیرند و آن را به دیگران منتقل می‌کنند، سفیران سلامت پیام‌رسان آموزه‌های سلامت به ۱۴ میلیون دانش‌آموز و ۲۸ میلیون اعضای خانواده خود هستند.

وی با اشاره به اینکه طرح سفیر سلامت طرح موفقی بوده، تصریح کرد: امروز از سالن مدارس ابتدایی به ویژه سالن مدارس دخترانه ابتدایی رونمایی می‌شود تا دانش‌آموزان فعالیت فیزیکی خود را افزایش دهند، هم‌زمان با این سالن ۱۲۰ سالن در سراسر کشور افتتاح می‌شود.

قائم‌مقام وزیر آموزش و پرورش و سرپرست مرکز امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی آموزش‌ و پرورش در این مراسم اظهار داشت: شما دانش‌آموزان پاسدار سلامت هستید.و به عنوان نمایندگان سه وزارتخانه مهم در مدارس و در مناطق مورد توجه هستید، شما زندگی سالم را با نشاط و امید مدبرانه ترویج و تقویت می‌کنید.

وی همچنین افزود: باید سبک زندگی اسلامی مد نظر مقام معظم رهبری را با کمک دانش‌آموزان دنبال کنیم، در سند تحول بنیادین به عنوان برنامه این موضوع دنبال می‌کنیم و باید آن را در سراسر کشور اجرایی کنیم.

او در ادامه گفت: باید بتوانیم پوشش همگانی سلامت را کمک کنیم و به واسطه دانش‌آموزان آن را تسریع دهیم براین اساس درس انسان سالم و محیط زیست در پایه یازدهم پیش‌بینی شده است.

سلامت مد وزارت آموزش و پرورش وزارت بهداشت تربیت بدنی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر