کد خبر: 753158 A

معاون نظارت و ارزشیابی مکتبی سازمان عقیدتی سیاسی ناجا از برپایی موکب های "شهدای ناجا " در مناطق سیل زده خبر داد و گفت: شاهد سیل کمک های نقدی و غیرنقدی نیروهای پلیس برای هموطنان آسیب دیده هستیم.

به گزارش ایلنا از پایگاه خبری پلیس، حجت الاسلام والمسلمین " غلامرضا حیدری"، از برپایی "موکب های شهدای ناجا "در مناطق سیل زده برای کمک و امدادرسانی به هموطنان آسیب دیده از سیل خبر داد و اظهار داشت: نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در لبیک به پیام و ابلاغ فرماندهی معزز کل قوا (مدظله العالی) مبنی بر "گسیل امکانات بیشتر نیروهای مسلح برای امداد در مناطق سیل زده" ، پیام سرلشکر پاسدار"محمد باقری"؛ رئیس ستاد کل نیروهای مسلح و تأکید سرلشکر پاسدار "قاسم سلیمانی"؛ فرمانده نیروی سپاه قدس درباره "استقرار موکب های اربعین در مناطق سیل زده"، علاوه بر تأمین نظم و امنیت، به برپایی موکب های امدادرسانی در این مناطق اقدام کرد.

وی با اشاره به برپایی موکب های اربعین نیروی انتظامی به نام " شهدای ناجا " در مناطق سیل زده به ویژه در استان خوزستان و شهرهای سوسنگرد، حمیدیه و ... یادآور شد: کمک های کارکنان نیروی انتظامی و خانواده هایشان جمع آوری و در این مواکب میان هموطنان آسیب دیده از سیل توزیع می شود.

معاون نظارت و ارزشیابی مکتبی سازمان عقیدتی سیاسی ناجا با اشاره به سیل کمک های نقدی و غیرنقدی کارکنان نیروی انتظامی و خانواده هایشان، ادامه داد: کمک های جمع آوری شده از نیروی پلیس از اقصی نقاط کشور به دست ما رسیده و تاکنون بیش از 50 تن برنج، 10 تن آرد، 5 تن خرما، 500 تخته پتو، مقادیر زیادی آب معدنی، لوازم بهداشتی جمع آوری شده است.

حجت الاسلام والمسلمین حیدری ادامه داد: تاکنون مقدار قابل توجهی کمک های  نقدی نیز توسط نیروهای پلیس برای امدادرسانی به هموطنان آسیب دیده از سیل جمع آوری شده است.

این مقام مسئول با اشاره به توزیع 50 هزار پرس غذای گرم میان سیل زدگان، خاطر نشان کرد: روزانه به طور میانگین 6 هزار غذای گرم توسط نیروهای پلیس با عنوان "خادم الحسین"، طبخ و میان آسیب دیدگان توزیع می شود، علاوه بر این تاکنون هزار و 800 بسته سبد غذایی خشک نیز توزیه شده است.

معاون نظارت و ارزشیابی مکتبی سازمان عقیدتی سیاسی ناجا ادامه داد: علاوه بر این اقدامات، کمک های ارسالی کارکنان پلیس و خانواده هایشان را به مناطق کم برخوردار و روستاهای محاصره در آب نیز با بهره گیری از تجهیزاتی چون قایق، خودروهای شاسی بلند و ... ارسال می کنیم.

وی تأکید کرد: کمک های نقدی و غیرنقدی نیروهای پلیس به سیل زدگان همچنان ادامه دارد و ما نیز پیرو دستور و تأکید سردار "حسین اشتری"؛ فرمانده نیروی انتظامی و حجت الاسلام والمسلمین "سید علیرضا ادیانی"؛ رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ناجا تا بازگشت شرایط به حالت عادی در این مناطق فعالانه حضور خواهیم داشت و به عنوان " خادم الحسین" ایفای نقش می کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین حیدری با بیان اینکه وظیفه همه ما این است که نسبت به مشکلات مسلمان دغدغه داشته باشیم و در امدادرسانی به صورت داوطلبانه پیشگام باشیم، گفت: ضمن قدردانی از کارکنان انقلابی نیروی انتظامی و خانواده هایشان، توصیه می کنم کمک ها به سمت و سوی ارسال مواد غذایی خشک، مواد بهداشتی و امکاناتی سرمایشی چون جایخی و ... متمرکز شود.

برنج سیل مشکلات کمک های نقدی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر