کد خبر: 752627 A

معاون بهداشت وزارت بهداشت در بازدید از مناطق سیل زده خوزستان:

معاون بهداشت وزارت بهداشت از اردوگاه های هموطنان سیل زده در شهرستان های حمیدیه، دشت آزادگان و هویزه بازدید کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از وبدا، علیرضا رئیسی در حاشیه این بازدید ها اظهار داشت: این بازدید ها با هدف نظارت بر روند ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به هموطنان سیل زده به ویژه گروه های حساس مانند مادران باردار، کودکان و سالمندان انجام شد.

 
رئیسی افزود: به هیچ وجه نباید ارایه خدمات بهداشتی و مراقبتی به مردم درگیر سیلاب به ویژه گروهای حساس مانند مادران باردار و کودکان متوقف شود و در این زمینه برنامه ریزی لازم جهت ارایه خدمات به صورت فعال صورت گرفته است.
 
معاون بهداشت وزارت بهداشت ضمن اشاره به حضور مستمر نیروهای بهداشت در منطقه اظهار داشت: هیچ گونه طغیان بیماری های پوستی و اسهالی وجود ندارد و اوضاع کاملا تحت کنترل متخصصان حوزه بیماری ها می باشد .
 
رئیسی ضمن رد شایعات مطرح در مورد شیوع بیماری های شپش و وبا در مناطق سیل زده افزود: منابع آب آشامیدنی در کلیه مناطق سیل زده توسط کارشناسان بهداشت محیط دانشگاه های علوم پزشکی کنترل بهداشتی می شود و هیچ مورد آلودگی در این زمینه وجود ندارد.
 
معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: گزارش اقدامات انجام شده در حوزه بهداشت به صورت روزانه در وزارت بهداشت رصد می شود و درصورت نیاز، مداخلات لازم جهت ارائه خدمات بهتر، صورت می پذیرد.
 
معاون بهداشت وزارت بهداشت در پایان بازدیدهای خود ضمن حضور در یادمان شهدای هویزه دستور داد، ساختمان پایگاه ثابت بهداشتی یادمان شهدای هویزه جهت ارائه خدمات به سیل زدگان و کاروان های راهیان نور در این محل احداث شود.

 

 

 

 

سیل کاروان های راهیان نور معاون وزارت بهداشت برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر