کد خبر: 752348 A

سازمان هواشناسی در خصوص بارش باران و رعد و برق و وزش باد شدید از امروز تا اوایل هفته آینده هشدار داد.

به گزارش ایلنا، سازمان هواشناسی در اطلاعیه‌ای هشدار داد و اعلام کرد: بارش باران گاهی رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید موقت، در مناطق مستعد بارش تگرگ از امروز به تناوب تا اوایل هفته آینده در مناطق مختلف کشور به شرح زیر پیش بینی می شود:

چهارشنبه ۹۸/۰۱/۲۸: بارش باران گاهی رگبار و رعدوبرق در آذربایجان غربی، نیمه شمالی آذربایجان شرقی (بارش ۱۰ تا ۲۵ میلیمتر برآورد می شود)؛ وزش باد شدید موقت در آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان، کرمانشاه، زنجان، همدان، مرکزی، اصفهان، قم، البرز، تهران، اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان و خراسان شمالی (سرعت باد بین ۴۵ تا ۷۰ کیلومتر بر ساعت پیش بینی می شود).

پنج شنبه ۹۸/۰۱/۲۹: بارش باران گاهی با رگبار و رعدوبرق و وزش باد در نیمه جنوبی کردستان، کرمانشاه، زنجان، نیمه جنوبی همدان، غرب مرکزی، ایلام، لرستان، غرب چهارمحال و بختیاری، شمال کهگیلویه و بویراحمد، خراسان شمالی، ارتفاعات البرز در استانهای گلستان و سمنان (بارش ۱۵ تا ۲۵ میلیمتر برآورد می شود).

جمعه ۹۸/۰۱/۳۰: بارش باران گاهی با رگبار و رعدوبرق و وزش باد در جنوب و شمال آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، غرب مازندران، غرب کردستان، شرق کرمانشاه، شمال زنجان، همدان، شمال مرکزی، شمال لرستان، خراسان شمالی، قزوین، البرز، تهران ارتفاعات البرز در استانهای گلستان و سمنان (بارش ۱۵ تا ۲۵ میلیمتر برآورد می شود).

شنبه ۹۸/۰۱/۳۱: بارش باران گاهی با رگبار و رعدوبرق و وزش باد در شمال آذربایجان غربی، شمال آذربایجان شرقی، اردبیل، غرب گیلان.

یکشنبه ۹۸/۰۲/۰۱: بارش باران گاهی با رگبار و رعدوبرق و وزش باد در شمال آذربایجان شرقی، شمال خوزستان، شرق و شمال بوشهر، جنوب شرق فارس و ارتفاعات کرمان.

دوشنبه ۹۸/۰۲/۰۲: بارش باران گاهی با رگبار و رعدوبرق و وزش باد در آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، غرب مازندران، غرب کردستان، شمال کرمانشاه، زنجان، جنوب لرستان، خراسان شمالی، قزوین، البرز، تهران، شمال سمنان، شمال خوزستان، غرب و جنوب خراسان رضوی، غرب چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، ارتفاعات البرز در استان گلستان.  

شایان ذکر است که از جمعه شب تا اواخر روز دوشنبه مسیرهای کوهستانی و گردنه‌های برفگیر  شمال غرب و دامنه‌های البرز بارش برف پیش بینی می شود، بنابراین اختلال در تردد جاده های کوهستانی وجود دارد.

با توجه به شرایط فصلی و محلی و ماهیت رگباری بارشهای بهاری، طی این مدت احتمال آبگرفتگی معابر عمومی وجود دارد.

به هموطنان عزیز مناطق هشدار داده شده  توصیه می شود از آخرین پیش بینی و هشدارهای جوی اطلاع یافته و با رعایت نکات ایمنی از خسارات احتمالی اجتناب کنند.

هواشناسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر