کد خبر: 752298 A

رئیس پلیس پایتخت، ضمن اشاره به ارتباط مستمر و تنگاتنگ پلیس با هنرمندان، گفت: امروزه دکترین پلیس جامعه محوری است.

به گزارش ایلنا، سردار "حسین رحیمی"، در دیدار با جمعی از هنرمندان با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری(مدظله العالی)، گفت: توصیه رهبر معظم انقلاب این است که پلیس در عین اقتدار، سرشار از رافت و مهربانی باشد و این راهبرد ما در فرماندهی انتظامی تهران بزرگ است.

این مقام ارشد اتنظامی، با تاکید بر این که نیروی انتظامی نیروی مسلح اجتماعی است، افزود: امنیت و آرامش از جمله زیرساخت‌های اجتماعی هستند و مجری آن نهادی نیست جز پلیس و هرگونه فعالیت اجتماعی، اقتصادی و مدنی نیازمند حضور مقتدرانه پلیس است.

وی، نیروی انتظامی را خادم و مسئول حل مشکلات مردم، دانست و بیان داشت: پلیس افتخاری، برای استفاده از ظرفیت های مردمی، آغاز به فعالیت کرده و یکی از این موارد، استفاده از هنر و هنرمندان برای ارتقاء امنیت اجتماعی است.

سردار رحیمی، با تاکید بر ایجاد تحول در کلانتری‌ها به لحاظ کمی و کیفی، گفت: کیفیت رسیدگی به مشکلات و خواسته های مردم، رفتار و منش توام با عطوفت و مهربانی، جزء اصلی ترین امور در مجموعه های پلیس های تخصصی و اداری فرماندهی انتظامی تهران بزرگ است.

وی ، پلیس را مجری قانون خواند و اظهار داشت: تمام اقدامات پلیس بر پایه و مبنای قانون است و با توجه به تمام محدودیت‌ها، امنیت و احساس آن در شهر تهران، نسبت به سایر پایتخت‌های جهان بی‌نظیر است.

فرمانده انتظامی پایتخت، با اشاره به اینکه پلیس در عین حال که با مخلان نظم اجتماعی و برهم زنندگان آرامش شهروندان با اقتدار برخورد می کند، گفت: پلیس در برابر مردم و شهروندان و به هنگام رسیدگی به مشکلات آنها، متواضعانه برخورد کرده و بی ادعا به خدمت رسانی مشغول است.

وی به ساز و کار اجتماعی شدن پلیس و ارتباط موثر پلیس با مردم، اشاره و بیان کرد: امروزه دکترین پلیس جامعه محوری است.

رئیس پلیس پایتخت، در پایان با تاکید بر اینکه پلیس همواره حامی هنرمندان است، خاطرنشان کرد: برای ایجاد احساس امنیت بهتر، نیاز است که هنرمندان همچون سایر اقشار جامعه در کنار پلیس حضور داشته تا شاهد ارتقاء و پیشرفت امنیت و احساس آن در جامعه باشیم.

سردار حسین رحیمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر