کد خبر: 752143 A

سرلشکر صفوی در جشنواره سرباز جوان:

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا در حال حاضر هیچگونه خطر نظامی و تهاجمی ما را تهدید نمی‌کند، گفت: امروز بیشترین تهاجمات به کشور روانی و اقتصادی است و باید جوانان ما در این عرصه‌ها وارد شوند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سرلشکر رحیم صفوی، دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا در جشنواره سرباز جوان با بیان اینکه نگاه فرمانده معظم کل قوا به سربازی یک‌ نگاه تحولی است، گفت: به فرموده مقام معظم رهبری خدمت سربازی دوران تعالی و رشد جوانان به عنوان کادر آینده نظام است.

وی با اشاره به دوران سربازی ادامه داد: دوران سربازی فرصتی است برای ساختن مدیران آینده کشور و سالیانه ۴۰۰ هزار نیروی وظیفه وارد خدمت می‌شوند و از این تعداد بیش از ۱۵۰ هزار نفر تحصیلات دانشگاهی دارند.

سرلشکر صفوی با اشاره به اینکه در حال حاضر هیچگونه خطری به عنوان نظامی و تهاجمی ما را تهدید نمی‌کند، تصریح کرد: امروز بیشترین تهاجمات به کشور ما روانی و اقتصادی است و باید جوانان ما در این عرصه‌ها وارد شوند.

وی خاطرنشان کرد: سربازان پس از اتمام خدمت وارد شرکت‌های خصوصی و دولتی می‌شوند، سالیانه ۴۰ هزار نفر سرباز امریه می‌گیرند و سالی بیش از دو هزار سرباز نخبه داریم که پروژه‌های تخصصی را انجام می‌دهند.

او با اشاره به حضور سربازان در مناطق سیل زده تاکید کرد: در حال حاضر در سیل اخیر ده‌ها هزار نفر به کمک مردم سیل زده گلستان، لرستان، خوزستان و استان‌های سیل زده شتافتند.

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا گفت: ملت ایران در سیل اخیر نشان دادند در کنار هم هستند و میلیارد‌ها تومان کمک کردند؛ خداوند بهترین مردم را به ما داده است.

صفوی خاطرنشان کرد: امروز ۴۶ میلیون جوان در کشور داریم که این یک فرصت برای ما است، نیروی جوان با توانمندی‌های مختلف یک فرصت کلان است و باید دولت از ظرفیت جوانان برای رونق تولید، بخش‌های خصوص، دولتی و خدماتی استفاده کنند.

وی با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب گفت: شما جوانان باید با هوشمندی، مردم داری و ولایت مداری این بیانیه را تحقق ببخشید و در علم، آبادانی، دفاعی و امنیتی قدرت منطقه اول باشیم، امروز قدرت اول منطقه هستیم اما در بخش‌هایی مشکل داریم.

به گفته صفوی فلسفه خدمت، فلسفه آمادگی جوانان برای دفاع و پیشرفت کشور است و باید جوانان آن را یک فرصت بدانند.

رشد سربازی مقام معظم رهبری جوان مشاور عالی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر