کد خبر: 751947 A

در نشست سرپرستان مدارس خارج از کشور مطرح شد:

بطحایی درباره کاهش نیروی انسانی در مدارس خارج از کشور گفت: امروزه نباید مدارس خارج از کشور را مانند ۴۰ سال پیش اداره کنیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا، نشست خبری سرپرست مدارس خارج از کشور با حضور سید محمد بطحایی و جمعی از سرپرستان امروز در امور بین الملل و مدارس خارج از کشور برگزار شد.

 بطحایی در این نشست عنوان کرد: یکی دو سال اخیر روش‌های جدیدی در دشمنی دشمنان شاهد هستیم لذا به لطف خداوند و با تلاش همه دستاندرکاران در حال مدیریت است. در این شرایط  ایجاد همدلی بیشتر بسیار ضروری است و این موضوع کمک می‌کند تا از شرایط سخت عبور کنیم.

وی ادامه داد: شرایط زندگی در خارج از کشور کمی با داخل کشور متفاوت است و کمی دشوارتر است. البته شرایط آموزش وپرورش با سایر وزارتخانه‌ها متفاوت است و مانند سایر دستگاه‌ها نمی‌توانیم مراکز فعالیت‌های‌مان در خارج از کشور را تعطیل کنیم زیرا با تعلیم و تربیت دانش‌آموزان ایرانی خارج از  کشور سر و کار داریم که تعطیل بردار نیست. از این رو با توجه به شرایط پیش آمده باید روش‌های جدیدی را در نحوه مدیریت مراکز خارج از کشور به کار بگیریم تا هم کیفیت افزایش یابد و هم کمیت کاهش پیدا کند.

بطحایی درباره کاهش نیروی انسانی در مدارس خارج از کشور گفت: امروزه نباید مدارس خارج از کشور را مانند ۴۰ سال پیش اداره کنیم. البته در هر شرایطی نباید کیفیت آموزش در مدارس خارج از کشور کاهش پیدا کند اما باید از شیوه های نوین در اداره مدارس خارج از کشور استفاده کرد.

وی ادامه داد: کاهش هزینه‌های مدارس خارج از کشور در شرایط فعلی اجتناب‌ناپذیر است. لذا باید راهکارهای جدیدی را ارائه داد و از ظرفیت‌های موجود حداکثر استفاده را کرد.

وزیر آموزش و پرورش گفت: ما باید با ظرفیت‌های موجود کار شما را انجام دهیم. هر نوع مانعی که برایتان وجود دارد باید فهرست این را بنویسید تا پیگیری‌های لازم انجام شود. در سال ۹۸ شرایط بسیار متفاوت است و اگر  مدارس می‌خواهند به خدمت ادامه دهند باید وضعیت خود را با شرایط  جامعه تطبیق دهند.

بطحایی درباره تفویض اختیار به مرکز امور بین‌الملل گفت: اگر به این نتیجه رسیدید که بازگشت اختیارات مالی به مرکز بین‌الملل کار شما را راحت می‌کند بگویید که این اقدام را انجام دهیم.  یک‌سال است حق مسکن و ۶ ماه حقوق معلمان  پرداخت نشده است. این مسایل نباید باعث شود نظارت شما بر مدارس کاهش پیدا کند. متاسفانه ما این مشکل را در مدارس داخل داریم و به‌دلیل تعویق در زمان پرداخت دیگر به مدارس نظارتی نمی‌شود تا اعتراضی از سوی معلمان صورت نگیرد.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه معلمان ما باید این  شرایط را بپذیرند و ادامه دهند و  همه تلاش می‌کنند تا این بار را به منزل برسانند، گفت: نباید اگر شش‌ماه از حقوق معلمان عقب‌افتاده پوشش، ظاهر و رفتار معلمان به نحوی باشد که آبروی کشور را ببرد و خدایی نکرده معلمی به‌خاطر شرایط سختی که دارد رفتاری کند که در شأن معلم اعزامی به خارج از کشور نیست. هر چند موارد آن انگشت‌شمار است ولی شما باید مدارس را مورد رصد قرار دهید.

مدارس خارج از کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر