کد خبر: 751923 A

فرمانده یگان حفاظت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از کشف و ضبط اشیاء تاریخی مربوط به دوره های مختلف تاریخی خبر داد.

به گزارش ایلنا، سردار "امیر رحمت‌اللهی" از کشف و ضبط ۱۹ قلم شی مربوط به دوره های مختلف تاریخی در دو استان چهارمحال و بختیاری و مرکزی خبر داد و اظهار داشت: کارکنان این یگان در ادامه رصد و پایش جرایم علیه مواریث تاریخی فرهنگی مطلع شدند که فردی به هویت معلوم در شهرکرد نسبت به خرید و فروش اشیای تاریخی اقدام می کند که با رعایت مقررات به منزل وی مراجعه و موفق به کشف ۸ قطعه شی تاریخی متعلق به دوره متأخر اسلامی به همراه ۲ قبضه تپانچه دست ساز شدند.

وی افزود: در اقدامی مشابه از سوی ماموران یگان حفاظت در استان مرکزی نیز با کسب خبری مبنی بر خرید و فروش اشیا تاریخی توسط فردی از شهروندان، در عملیاتی ضربتی موفق به کشف و ضبط ۱۱ قلم شی تاریخی مربوط به سده های چهارم و پنجم هجری قمری شدند.

فرمانده یگان حفاظت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری عنوان کرد: کارشناسان سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با بررسی اشیا مکشوفه، ضمن تایید اصالت آن ها قدمت اشیای فوق را مربوط به سده های چهارم و پنجم هجری قمری اعلام کردند.

این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه همه هموطنان مسئولیت حراست از میراث فرهنگی را دارند، گفت: برای صیانت از تاریخ و میراث ملی، همیار حافظان میراث فرهنگی و پیشینه تمدنی ایران اسلامی در یگان حفاظت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری باشیم و هرگونه اخبار مربوط به این حوزه را به شماره تماس ۰۹۶۶۲، اطلاع رسانی کنیم.

فرمانده یگان حفاظت سازمان میراث‌فرهنگی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر