کد خبر: 750573 A

فراهانی تاکید کرد:

رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر بر لزوم ساماندهی کمک‌های مردمی برای سیل‌زدگان تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، در جریان صد و سی و پنجمین جلسه علنی شورای شهر تهران، مجید فراهانی در موافقت با پیشنهاد اضافه کردن واژه "ساماندهی کمک های مردمی" در متن لایحه مجوز شهرداری تهران برای کمک به سیل زدگان گفت: جلب مشارکت های عمومی باید از سوی شهرداری تهران دنبال شود چرا که این امر اهمیت بسیار زیادی دارد.

رئیس کمیته بودجه و نظارت شورای شهر تهران افزود: در زمینه بلایای طبیعی، شهرداری تهران به رسالت خود عمل کرده است؛ فراموش نکرده ایم که در زلزله کرمانشاه چگونه اطلاع رسانی صورت گرفت و از سوی شهرداری های مناطق، جمع آوری کمک های مردمی انجام شد.

وی اضافه کرد: بر اساس روال معمول و اطلاعی که به دست بنده رسیده خود شهروندان به صورت خود جوش،  کمک های خود را به شهرداری های مناطق ارسال کرده اند.

فراهانی با ارائه مثالی اظهار کرد: به عنوان نمونه در شهرداری منطقه دو حدود ۷ خاور از کمک های مردمی به مناطق سیل زده که حاوی مواد خوراکی، بهداشتی، پتو، چادر اسکان موقت و... بوده، ارسال شده است.

عضو شورای شهر تهران تاکید کرد: بر اساس فرهنگی که در جامعه ایجاد شده، مشارکت های مردمی در مناطق مختلف شهرداری وجود دارد و بعضا از سوی برخی نواحی جمع آوری می شود.

وی ادامه داد: معتقدم این کار را باید سر لوحه قرار بدهیم و به مرور شهرداری ها به مامنی برای جمع آوری کمک های مردمی و جلب مشارکت آنان تبدیل شود تا راسا تصدی گری صورت نگیرد و برای اجرای فرآیند این امر نیاز است جهت گیری هایی داشته باشیم.

بودجه سیل شورای شهر شورای شهر تهران کمک های مردمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر