کد خبر: 750086 A

شهرداری لواسان با اعتبار یک میلیارد تومانی موکبی برای خدمت‌رسانی در مناطق سیل‌زده دشت آزادگان و سوسنگرد برپا کرده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، شهرداری لواسان در طول ۱۷ روز تعطیلات نوروزی برای کمک به سیل‌زدگان آق قلا در استان گلستان چندین دستگاه کامیون و لودر به همراه ۸ نیروی تخصصی فرستاد.

همچنین پس از این ۱۷ روز یک کامیون چادر و اقلام بهداشتی مثل پوشاک ویژه کودکان و لوازم بهداشتی زنانه برای این شهرستان ارسال شده است.

علاوه بر این، شهرداری لواسان در اقدامی دیگر یک کامیون کمک‌های مردمی برای سیل‌زدگان پلدختر در استان لرستان ارسال کرده است.

توزیع روزانه ۹ هزار پرس غذا میان سیل‌زدگان سوسنگرد

در پی فراخوان وزارت کشور و توصیه استانداری تهران برای کمک به سیل‌زدگان، شهردار لواسان با همکاری شورای شهر یک بودجه یک میلیارد تومانی ویژه کمک به سیل‌زدگان مصوب کرد.

بعد از اختصاص بودجه مذکور، موکب حضرت علی اکبر شهرداری لواسان در شهرستان سوسنگرد و دشت آزادگان واقع در استان خوزستان برپا شده است.

این موکب یک ماه در سوسنگرد به پخت غذای گرم و توزیع غذا بین سیل‌زدگان اقدام خواهد کرد و روزانه ۹ هزار پرس صبحانه، ناهار و شام بین مردم سیل‌زده سوسنگرد توزیع می‌کند.

اعتبار موکب یادشده یک میلیارد تومان است و شهردار لواسان در تلاش برای دریافت مجوز افزایش این اعتبار از شورای شهر است. اگر این مجوز داده شود، اعتبار تمدید می‌شود و خدمت‌رسانی به سیل‌زدگان ادامه می‌یابد.

این موکب از ۱۷ فروردین به همراه ۵۰ نیروی شهرداری به سوسنگرد اعزام شده و این نیروها در فواصل زمانی بازمی‌گردند و نیروهای تازه‌نفس جایگزین‌شان می‌شوند.

 همچنین انوشیروان بندپی، استاندار تهران و هیات همراه او از موکب بازدید کردند و ضمن اعلام رضایت، از شهرداری لواسان تشکر و قدردانی کردند.

index

شهرداری لواسان همچنین برای سیل‌زدگان سوسنگرد و دشت آزادگان در استان خوزستان چندین کامیون و خودرو اقلام بهداشتی برای کودکان و زنان به همراه مواد غذایی هم ارسال کرده است.

گفتنی است، در ایام نوروز ۹۸ به رغم بارش های شدیدی که در شهر لواسان، فشم و شمیرانات در شمال استان تهران اتفاق افتاد، در شهر لواسان با مدیریت بحران و تدابیری که اتخاذ شد، هیچ‌گونه آسیب و خسارت مالی و جانی به کسی وارد نشد و این مدیریت نمونه‌ای از برنامه‌ها و کارهای شهرداری برای مدیریت بحران است. تمام پرسنل شهرداری لواسان در ایام تعطیل آماده به کار بودند و شبانه‌روز فعالیت داشتند تا به مردم آسیبی وارد نشود.

index6

 

index7

index3

 

index8

 

index5

شهرداری لواسان مناطق سیل زده اعتبار یک میلیارد تومانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر