کد خبر: 749445 A

نماینده شهرداری تهران در پل‌دختر گفت: نیروهای اعزامی شهرداری تهران از سه شنبه ۱۳ فروردین، یک روز پس از سیل در پل‌دختر، در منطقه مستقر شدند.

به گزارش ایلنا، روح الله بیداد نماینده شهرداری تهران با بیان این مطلب گفت: بلافاصله پس از سیل گسترده در لرستان و به ویژه پل‌دختر، به دستور شهردار تهران نیروهای امدادی، آتش نشانی و تجهیزات مورد نیاز به منطقه اعزام شدند.

وی افزود: حجم فاجعه به حدی بود که نه تنها لوازم منازل و مغازه‌ها بلکه لوازم اداری و امدادی نیز در میان گل و لای مدفون شد؛ بنابراین امدادرسانی منطقه‌ای پاسخگو نبود.

بیداد اضافه کرد: با تدبیر شهردار تهران و با هماهنگی‌های صورت گرفته، در روز ۱۳ فروردین ۲۵ نیروی آتش نشانی، ۶ دستگاه ماشین‌آلات سنگین و ۸ دستگاه ماشین آلات سبک و تعدادی پمپ کف‌کش و لجن‌کش به منطقه اعزام شد.

وی ادامه داد: شهرداری تهران در ادامه و به تناوب ۲۵۰ نیروی فنی و خدماتی، ۱۰ دستگاه باب کت، ۱۰ دستگاه واترجت، ۱۰ دستگاه کامیون، ۳ دستگاه لودر و سایر تجهیزات را در منطقه مستقر کرد.

نماینده شهرداری تهران در پلدختر تصریح کرد: بر اساس پهنه‌بندی ستاد مدیریت بحران استان به ریاست استاندار لرستان، پل‌دختر به ۷ منطقه تقسیم و بخش جنوبی شهر که دارای بالاترین میزان تخریب و حجم گل و لای است در اختیار شهرداری تهران قرار گرفت.

وی درباره آخرین وضعیت عملیات تیم شهرداری تهران گفت: پهنه‌ای که به شهرداری تهران سپرده شده به طور کامل، گل‌برداری شده و ما مشغول شست و شوی معابر و خانه‌ها هستیم. پاکسازی به پایان رسیده و ما با هماهنگی دیگر نهادها، آمادگی ارائه خدمات به دیگر پهنه‌ها را داریم.

 

شهرداری تهران پلدختر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر