کد خبر: 748975 A

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی تهران به ایلنا خبر داد:

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی با بیان اینکه ۷۰ درصد آب در شهر آق‌قلا تخلیه شده است، گفت: نیروهای شهرداری تهران خندقی را در اطراف شهر آق‌قلا ایجاد کرده تا مانع از ورود آب گرگان‌رود به این شهر شوند.

جلال ملکی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره آخرین وضعیت شهرهای گمیشان و آق‌قلا گفت: روز به روز آب در محلات شمالی شهر در حال فروکش کردن است، البته در محلات جنوبی آق‌قلا به دلیل شیبی که در آن مناطق وجود دارد آب همچنان هست، اما در مناطق شمالی شهر که آب بعضا تا دو متر هم ارتفاع داشت، در حال حاضر به ۳۰ الی ۴۰ سانت رسیده است و مردم می‌توانند در شهر تردد کنند.

وی ادامه داد: بجز چندین محله در مناطق جنوب شهر آق‌قلا در دیگر مناطق بیش از ۷۰ درصد آب تخلیه شده است. در تعدادی از خانه‌ها در محلات جنوبی آق‌قلا هنوز آب وجود دارد و طی چند روز گذشته هم در شهر آق‌قلا و هم گمیشان در حال تخلیه آب منازل هستند.

55252

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی با بیان اینکه دو ایستگاه ثابت از آتش‌نشانی تهران در منطقه گمیشان مستقر شده‌اند، خاطرنشان کرد: تا بامداد امروز در میدان فرمانداری در شهر گمیشان آب زیادی وجود داشت که امروز این آب تخلیه شده است و همچنین در روستای میرزاعلی نیز پیش‌بینی می‌کنیم تخلیه آب در این مناطق نیز تا صبح فردا به پایان برسد.

ملکی با بیان اینکه روزانه در ۷ الی ۸ خانه با توجه به وسعت منازل تخلیه آب توسط یکی از تیم‌های آتش‌نشانی صورت می‌گیرد، تصریح کرد: در حال حاضر بیش از ۲۵۰ مورد ساختمان در آق‌قلا و گمیشان تخلیه آب شده است و این روند همچنان ادامه دارد و نیروهای آتش‌نشانی تهران مستقر در این مناطق هر روز صبح براساس برنامه‌ریزی که توسط شهرداری و فرمانداری صورت گرفته است تا پایان شب تخلیه آب از مناطق و ساختمان‌ها را انجام می‌دهند.

وی با بیان اینکه از دوم فروردین ماه تیم شهرداری تهران در شهرهای آق‌قلا و گمیشان مستقر شده‌اند، تصریح کرد: از دوم فروردین ماه به صورت دائم ۴۵ نفر از نیروهای آتش‌نشانی تهران به همراه نیروهای شهرداری تهران در این مناطق مستقر شده‌اند. در مجموع ۷۰ نفر از نیروهای شهرداری تهران و آتش‌نشانی تهران در این مناطق مستقر هستند.

7984

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی با اشاره به اقدامات نیروهای شهرداری تهران در شهر آق‌قلا، گفت: آب از گرگان‌رود از سمت شرق شهر آق‌قلا وارد شهر شده و باعث می‌شد سطح آب در شهر آق‌قلا افزایش پیدا کند. روز گذشته با هماهنگی مسئولان محلی نیروهای شهرداری توانستند محل ورود این آب به شهر را پیدا کنند و نیروهای شهرداری تهران با استفاده از ۱۰ دستگاه کامیون کمپرسی و چند دستگاه بیل‌میکانکی و لودر از ۳۰ کیلومتری بیرون از شهر آق‌قلا خاک خشک به داخل شهر حمل کرده و با استفاده از نیروهای مردمی کیسه‌های خاک را آماده کرده و یک خندق موقت ایجاد کرده تا آبی را که از گرگان‌رود وارد شهر می‌شد به این خندق و کانال هدایت شده و وارد شهر نشود. ما امیدواریم این روش موثر واقع شود و دیگر آبی وارد شهر نشده و بتوانیم سریعتر آب بخش جنوبی شهر آق‌قلا را نیز تخلیه کنیم.

467

564

جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش‌نشانی تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر