کد خبر: 748397 A

مومنی:

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: با توجه به اقدامات انجام شده طرح جمع‌آوری معتادان متجاهر در سطح شهر تهران 80 درصد موفقیت آمیز بوده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سردار اسکندر مومنی در دومین کنگره بین‌المللی مددکاری اجتماعی همچنین سی و چهارمین همایش روز ملی مددکاری اجتماعی با موضوع تاب آوری اجتماعی در جمع خبرنگاران گفت: در موضوع مبارزه با مواد مخدر در همه کشورها اقداماتی جهت مقابله و پیشگیری انجام می‌شود و در این زمینه مددکاران اجتماعی به عنوان افراد مطلع می‌توانند نسبت به اثرات استفاده از مواد مخدر به خانواده‌ها اطلاع‌رسانی داشته باشند.

وی همچنین افزود: رشد مواد مخدر صنعتی از جمله شیشه و کراک در کشور کاهش داشته اما برخی انواع مخدر از جمله گل که در این ارتباط اطلاعات نادرستی در اختیار خانواده‌ها قرار دارد مصرف آن افزایش داشته است.

مومنی درخصوص اثرات استفاده از گل گفت: گل اثرات تخریبی روی افراد دارد اما برخی از مصرف‌کنندگان بدون اطلاع از این موضوع، احساس می‌کنند گل یک ماده گیاهی است، اما مصرف آن تاثیرات مخربی را در مصرف‌کنندگان دارد.

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر در خصوص علت مصرف گل  از سوی جوانان گفت: عدم اطلاع از اثرات این ماده که جوانان و نوجوانان از آن بی‌اطلاع هستند و علت بعدی این است که مصرف‌کنندگان به دلیل کنجکاوی از گل استفاده می کنند، که در این زمینه باید خانواده‌ها، مددکاران و همکاران بنده اطلاعات مناسبی را در اختیار خانواده‌ها قرار بدهند که البته رسانه ملی نیز می‌تواند با برگزاری برنامه‌های مختلف اطلاع‌رسانی کند.

مومنی در خصوص اینکه در بخش جمع‌آوری معتادان متجاهر در سال گذشته جلسات متعددی برگزار شد، گفت: هیچ اختلاف نظری در این زمینه وجود ندارد و در سال 97 در این بخش تقسیم کار شده و نیروی انتظامی، سازمان زندان‌ها، بسیج و سپاه هر کدام وظایف خود را برعهده گرفته‌اند. معتادان متجاهر از مناطق مرکزی شهر و همچنین مناطقی چون شوش، هرندی جمع‌آوری و محیط پاکسازی شده است و به مراکز مورد نظر منتقل شده‌اند و هم اکنون فرآیند درمان و همچنین حرفه‌آموزی خود را طی می‌کنند.

وی افزود: با توجه به اقدامات انجام شده طرح جمع‌آوری معتادان متجاهر در سطح شهر تهران 80 درصد موفقیت آمیز بوده که البته نمی‌توان گفت معتاد متجاهری در سطح شهر وجود ندارد اما هماهنگی‌های خوبی برای جمع‌آوری این گروه انجام شده است.

مومنی درخصوص جمع‌آوری بیش از 6 هزار معتاد متجاهر در سطح شهر تهران گفت: این افراد پس از جمع‌آوری به مراکز درمانی و حرفه‌آموزی منتقل می‌شوند.

رئیس ستاد مبارزه با مواد مخدر  با اشاره به ظرفیت نگهداری گفت: سازمان زندان‌ها در این بخش ظرفیت نگهداری 3200 معتاد و نیروی انتظامی ظرفیت نگهداری 2 هزار معتاد را دارد. ضمن اینکه بسیج و سپاه نیز ظرفیت‌هایی را ایجاد کرده‌اند.

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر درمان ستاد مبارزه با مواد مخدر شهر تهران نیروی انتظامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر