کد خبر: 748039 A

مدیرعامل سازمان پایانه‌های شهرداری تهران اعلام کرد:

مدیرعامل سازمان پایانه‌ها و پارک‌سوارهای شهرداری تهران تاکید کرد: بیش از سه میلیون و ۹۰۰ هزار مسافر از طریق پایانه‌های پایتخت جابه‌‌جا شدند.

به گزارش ایلنا، امیرحسین صدیقی با اشاره به تعداد مسافران نوروزی، مجموع مسافر جابه‌‌جا شده از آغاز اسفندماه ۹۷ تا ۱۶ فروردین ماه ۹۸ از طریق پنج پایانه غرب، جنوب، شرق، بیهقی و پونک تهران را ۳ میلیون و ۹۵۳ هزار و ۶۹۸ نفر اعلام کرد و گفت: تعداد سرویس ارائه شده به مسافران در پایانه‌ها به رقم ۳۰۲ هزار و ۶۵۲ سفر رسید که سهم اتوبوس ۱۹۰ هزار و ۱۳۲ سفر، سهم خودرو سواری ۱۰۷ هزار و ۷۶ سفر و سهم خودروهای مینی‌‌بوس و میدل‌‌باس مجموعاً ۵ هزار و ۴۴۴ سفر است.

وی با بیان اینکه در این مدت پایانه مسافربری غرب با سهم ۴۱ درصدی بیشترین شمار مسافر جابجا شده به میزان یک میلیون و ۶۴۰ هزار و ۶۸۴ نفر را به خود اختصاص داد، اظهار داشت: پایانه مسافربری جنوب نیز با یک میلیون و ۳۲۵ هزار و ۶۹۰ مسافر و سهم ۳۴ درصد در رتبه بعدی قرار گرفت. پایانه مسافربری شرق ۵۸۱ هزار و ۳۵۸ نفر مسافر و اختصاص ۱۵ درصد سفرها، پایانه بیهقی ۴۰۲ هزار و ۷۳۰ مسافر با سهم ۱۰ درصدی و پایانه پونک سه هزار و ۲۳۶ مسافر را در این مدت جابه‌جا کرده‌اند.

این مقام مسئول با اشاره به مهم‌ترین مقاصد مسافران نوروزی از پایانه‌ها تصریح کرد: شهر اصفهان با ۱۹۰ هزار و ۱۵۴ نفر دارای بیشترین تعداد مسافر بوده و شهرهای قزوین و کاشان نیز به ترتیب با ۱۱۳ هزار و ۶۲۲ و ۹۴ هزار و ۶۴ مسافر در رده‌های بعدی جای گرفتند.

پایانه مسافربری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر