کد خبر: 747429 A

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: بارش‌ها در غرب کشور تا پایان امشب ادامه دارد. رگبار و رعد برق در شرق کشور موجب سیلابی شدن رودخانه‌ها در این مناطق خواهد شد.

احد وظیفه در گفتگو با خبرنگار ایلنا، درباره آخرین وضعیت آب و هوا در کشور گفت: امروز نیز برای حوزه جنوب غرب یعنی استان‌های لرستان، چهارمحال و بختیاری، ایلام، کرمانشاه و کردستان بارندگی وجود دارد که البته شدت آن زیاد نیست. این بارش‌ها رفته رفته از اوایل شب کمتر خواهد شد و فردا صبح دیگر در این مناطق شاهد بارش باران نخواهیم بود.

وی ادامه داد: بارش بعدی باران در این مناطق روز جمعه است. احتمالا در روز جمعه شاهد بارش باران‌‌های نسبتا قابل توجهی در این مناطق باشیم.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی درباره هشدارهایی که درباره سیل در مناطق غرب کشور اعلام می‌شود، گفت: هشدار تخلیه خانه‌ها ربطی به بارش باران در روزهای آینده ندارد بلکه به دلیل این است که حجم روان‌ آب در این مناطق بالاست و سیل بالادست به تازگی وارد دشت خوزستان شده است و دبی رودخانه‌ها یا خروجی آنها زیاد است.

وظیفه خاطرنشان کرد: این بارش‌ها باعث می‌شود حجم روان آب رودخانه‌ها همچنان بالا بماند در نتیجه ورودی سدها همچنان بالاست و از سوی دیگر به دلیل اینکه سدها در مرز پر شدن هستند خروجی سدها نیز زیاد است از همین‌رو برخی از دشت‌ها مانند سوسنگرد و ... زیر سیلاب رفته است.

وی درباره بارش باران در دیگر نقاط کشور گفت: بارش‌ها از غرب کشور فردا به تدریج به سمت مرکز کشور نفوذ می‌کند و نقاطی مانند یزد، قم، اراک، خراسان شمالی و رضوی بارش‌ها خواهند داشت که احتمال سیلاب در این مناطق وجود دارد. فردا عصر نیز بارش‌ها در تهران قابل توجه است و حجم روان آب را در این مناطق تشدید می‌کند.

احد وظیفه مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر