کد خبر: 746773 A

دانش‌آموزان علاقه‌مند به ثبت‌نام در آزمون ورودی پایه دهم دبیرستان البرز تا ۲۰ فروردین ۹۸ فرصت دارند.

به گزارش گروه ایلنا، شیوه نامه اجرایی ثبت نام آزمون ورودی پایه دهم دبیرستان ماندگار البرز درسال تحصیلی  ۹۹-۹۸  ابلاغ شده است.

دانش‌آموزان علاقه‌مند به ثبت‌نام در آزمون ورودی پایه دهم دبیرستان البرز تا ۲۰ فروردین فرصت دارند و زمان ویرایش اطلاعات ثبت‌نامی از ۲۱ فروردین تا ۲۸ فروردین ۹۸ است.

شرایط ثبت‌نام در این آزمون عبارت است از تابعیت جمهوری اسلامی ایران، اشتغال به تحصیل در پایه نهم سال تحصیلی ۹۸-۹۷ و کسب حداقل معدل ۱۸ در امتحانات نوبت اول پایه نهم، دانش‌آموزان در صورت داشتن شرایط لازم می‌توانند با مراجعه به سایت اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران به آدرس www.tehranedu.ir در قسمت سامانه ثبت‌نام آزمون مدارس  در سه رشته ریاضی، تجربی و انسانی ثبت‌نام کنند.

هزینه شرکت در آزمون ورودی، ۲۵ هزار تومان است که داوطلبان باید به صورت اینترنتی آن را پرداخت کنند، کارت ورود به جلسه آزمون از روز شنبه ۷ اردیبهشت تا روز دوشنبه ۹ اردیبهشت از طریق سایت آموزش‌وپرورش شهر تهران توزیع می‌شود.

برگزاری آزمون صبح پنجشنبه ۱۲ اردیبهشت

آزمون ورودی پایه دهم دبیرستان البرز ساعت ۹ صبح روز پنجشنبه ۱۲ اردیبهشت ۹۸ برگزار خواهد شد، سوالات آزمون به صورت چهارگزینه‌ای بوده و به پاسخ‌های نادرست نمره منفی تعلق می‌گیرد.

دانش آموزان درصورت پذیرش در آزمون صرفاً باید در همان رشته پذیرفته شده ثبت‌نام و ادامه تحصیل دهند و مجاز به تغییر رشته نخواهند بود .

تمام دانش‌آموزان پایه نهم دبیرستان البرز برای ثبت‌نام درپایه دهم باید در آزمون ورودی شرکت کنند و به شرط کسب حداقل ۸۰ درصد نمره تراز شده آزمون آخرین فرد پذیرفته شده، مجاز به ثبت نام در پایه دهم دبیرستان البرز خواهند بود.

۱۰ درصد از ظرفیت پذیرش به فرزندان فرهنگیان به شرط کسب حداقل ۹۰ درصد نمره تراز شده آزمون آخرین فرد پذیرفته شده تعلق  می‌گیرد.

منابع آزمون نیز در ذیل قابل مشاهده است.

13980117103557691170929010

 

 

آموزش و پرورش جمهوری اسلامی ایران دانش آموزان شهر تهران سال تحصیلی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر