کد خبر: 745534 A

در گفت‌وگو با ایلنا اعلام شد؛

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی از محاصره ۳۸ روستا در سیلاب خبر داد و گفت: تلاش می‌کنیم، ساکنان ۲۰ روستا را که در محاصره جدید قرار گرفته اند، تخلیه کنیم.

مجید کیانپور (نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی) در گفتگو با خبرنگار ایلنا درباره وقوع سیل در این منطقه گفت: در سیلی که در روزهای پنجم و ششم فروردین در این منطقه به وقوع پیوست با توجه به اینکه سد مروک در این منطقه وجود داشت، توانستیم این سیلاب را کنترل کنیم، اما از ساعت ۱۱ امروز سد مروک سرریز کرده و حجم بسیاری از آب وارد دشت سیلاخور و رودخانه های اطراف شده است.

 وی با بیان اینکه تاکنون ۷۰۰ متر مکعب آب از سدهای شهید بروجردی، سد آبسرده و مروک وارد دشت سیلاخور شده است، گفت: رودخانه درود تنها گنجایش ۴۰۰ تا ۴۲۰ متر مکعب آب را دارد و این حجم اضافی آب که از سدها آمده، وارد حاشیه رودخانه شده و یک‌سوم حوضه آبریز شهر درود در زیر آب قرار دارد.

 نماینده شهرهای دورود و ازنا خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۳۸ روستا در محاصره سیل قرار دارند و ما به شدت نگران وضعیت این روستاها هستیم. همچنین سیل به ۲۰ روستا آسیب و خسارت جدی وارد کرده است.

 کیانپور خاطرنشان کرد: ما تلاش کردیم تا بتوانیم افراد و روستاییان ساکن در این روستاها را تخلیه کرده و به محل امن منتقل کنیم و تمام تلاشمان را می کنیم تا خسارت های جانی را به حداقل برسانیم.

وی ادامه داد: همچنین ۲۴ روستا برق ندارند و با توجه به اینکه امروز در محور درود_اندیمشک در چند منطقه رانش زمین اتفاق افتاده است، این امر باعث شده خط راه آهن تهران جنوب در مسیر دورود به اندیمشک دچار خسارت شود، بطوریکه ریل قطع شده است.

نماینده دورود و ازنا با بیان اینکه در حال حاضر آب وارد شهر دورود شده است، گفت: تنها تقاضا و خواهشم از همشهریان این است؛ در مناطقی که سیل آنها را تهدید می‌کند به هشدارها توجه کرده و در صورت لزوم منازل خود را تخلیه و به سالن های ورزشی، مصلی و مدارس که برای این منظور در نظر گرفته شده است مراجعه کنند تا بتوانیم این بحران را پشت سر بگذاریم.

نماینده مردم درود و ازنا با بیان اینکه تاکنون به بیمارستان‌ها در این شهرها خسارتی وارد نشده است، گفت: اولویت اول ما کنترل سیلاب است و تلاش می‌کنیم تا خسارت‌های زیادی به تاسیسات زیربنایی شهر وارد نشود، اما مهمترین اولویت ما حفظ جان شهروندان است و با تمام توان همه دستگاههای امدادی، سپاه، نیروی انتظامی، شهرداری، هلال احمر و سازمان مدیریت بحران پایه کار هستند تا به کسی آسیبی وارد نشود و از این بحران را عبور کنیم.

 کیان پور تاکید کرد: خوشبختانه تاکنون خسارت جانی در این منطقه نداشتیم.

برق سیل مجلس شورای اسلامی نیروی انتظامی روستا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر