کد خبر: 745476 A

رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور:

رییس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور از هماهنگی‌های صورت گرفته با شهرداری‌های کشور به منظور اعزام ماشین‌آلات و تجهیزات تخصصی برای امدادرسانی به سیل‌زدگان استان لرستان و شهر خرم‌آباد و استان خوزستان خبر داد.

 

به گزارش ایلنا، مهدی جمالی‌نژاد ضمن اعلام خبر فوق گفت: پس از ابلاغ دستور معاون اول رئیس‌جمهور توسط وزیر کشور مبنی بر بسیج امکانات شهرداری‌های کشور در مسیر کمک به مناطق سیلزده، بلافاصله و در کوتاه‌ترین زمان هماهنگی لازم با شهرداری‌هایی که در سیل اخیر از کمترین میزان حادثه برخوردار بودند، به منظور ارسال ماشین‌آلات و تجهیزات تخصصی آنها به مناطق سیل‌زده استان لرستان صورت گفت.

وی افزود: ۱۰ دستگاه ماشین آتش‌‌نشانی، پنج دستگاه کمپرسی، دو دستگاه لودر، ۲۰ دستگاه پمپ کف‌‌کش، شش دستگاه وانت دو کابین و دو تانکر به همراه قایق و لباس غواصی و ۷۰ نفر نیروی انسانی زبده و ۵۰ نفر از نیروهای هلال احمر به همراه تجهیزات مربوطه در حال حرکت از طرف شهرداری اصفهان به طرف استان لرستان هستند.

این مقام مسئول ادامه داد: علاوه بر تجهیزات فوق، چهار دستگاه ماشین آتش‌‌نشانی، ۴۰دستگاه پمپ کف‌‌کش به همراه تعدادی از نیروهای متخصص سازمان های آتش‌‌نشانی تعدادی از شهرداری‌‌های استان اصفهان که کمترین مسافت را با مناطق سیل‌‌زده استان لرستان دارند، هم در حال عزیمت به استان لرستان هستند و سرپرستی تیم تجهیزات اعزامی توسط شهردار اصفهان صورت می‌‌گیرد.

جمالی‌نژاد از ارسال پنج دستگاه پمپ بزرگ، دو دستگاه لودر، پنج دستگاه کامیون، یک دستگاه گریدر، یک دستگاه بولدوزر، یک دستگاه قایق، دو دستگاه ماشین آتش‌‌نشانی و یک جرثقیل ۵۰ تن از استان مرکزی به استان لرستان خبر داد.

وی اضافه کرد: از استان یزد نیز هفت دستگاه پمپ در حال بارگیری برای ارسال به استان لرستان است. 

معاون وزیر کشور با توجه به وضعیت ویژه استان خوزستان و لزوم تقویت بیشتر تجهیزات برای مقابله به موقع با حوادث احتمالی اظهار داشت: ۱۴ دستگاه کمپرسی به همراه چهار دستگاه لودر و دو دستگاه بیل مکانیکی تحویل استانداری خوزستان خواهد شد.

شایان ذکر است در روز دوشنبه ۱۲ فروردین حسب اعلام ستاد مدیریت بحران استان گلستان، دو دستگاه بیل مکانیکی دیگر از شهرداری مشهد به آن استان اعزام شد و پیش از این نیز بیش از ۱۲۰ دستگاه انواع ماشین آلات عمرانی و تجهیزات تخصصی نظیر خودرو سبک و سنگین آتش‌‌نشانی، انواع پمپ، بیل مکانیکی، بیل زنجیری، لودر کمپرسی، کمرشکن و... به همراه تیم‌های تخصصی آتش نشانی از شهرداری‌های استان‌‌های تهران، البرز، سمنان، قزوین و خراسان رضوی به مناطق سیل‌زده استان‌های گلستان و خراسان شمالی اعزام شده بود.

سیل مهدی جمالی‌نژاد مهدی جمالی نژاد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر