کد خبر: 745433 A

استاندار تهران مطرح کرد؛

استاندار تهران صبح امروز با حضور در منطقه لواسانات تهران از وضعیت لایروبی رودخانه جاجرود بازدید و در جریان آخرین اقدامات ستاد مدیریت بحران در بارش‌های پایتخت قرار گرفت.

به گزارش ایلنا، انوشیروان محسنی بندپی صبح امروز به همراه پورشبانان مدیرکل حوزه استاندار، سیاوش شهریور فرماندار شهرستان شمیرانات، بخشدار لواسان و جمعی از مسئولان محلی با هدف بررسی و بازدید از نحوه اقدامات ستاد مدیریت بحران این شهرستان‌ از ساعات اولیه صبح در این منطقه حضور یافت.
در این بازدید، وی از نزدیک در جریان آخرین اقدامات و روند خدمات‌رسانی ستاد مدیریت بحران شهرستان شمیرانات قرار گرفت.
همچنین استاندار تهران با حضور در پایگاه امداد و نجات قوچک در دیدارهایی جداگانه با عوامل انتظامی، راهور و اعضای جمعیت هلال احمر و نیز نمایندگان برخی از سازمان‌های مردم‌نهاد، ضمن قدردانی از تلاش‌های بی‌وقفه این عوامل در هنگام بروز بحران از زحمات آن‌ها تقدیر و تجلیل کرد.
انوشیروان محسنی بندپی ضمن اشاره به اقدامات صورت گرفته در ستاد مدیریت بحران استان گفت: با تصمیم این ستاد در راستای مدیریت هرچه بهتر در مواقع بحران، هم اکنون استان تهران به چهار منطقه مدیریتی تقسیم شده و مسئولان در این مناطق حضور مستمر دارند.
وی افزود: در همین رابطه، منطقه جنوبی استان در محدوده شهرستان ری با حضور حسن بیگی، معاون سیاسی در رصد مدیریتی بحران قرار گرفته و معاون بنده تا پایداری اوضاع در این منطقه و ستادهای مدیریت بحران محلی حضور مستمر خواهد داشت.
استاندار اضافه کرد: همچنین، تقی زاده، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری نیز با حضور در مناطق جنوبی شرقی استان مانند پاکدشت، ورامین، رود دره‌های کن و فرحزاد و نیز مناطق اطراف به رصد وضعیت مدیریت بحران می‌پردازد.
محسنی بندپی ادامه داد: در منطقه غرب استان نیز، هماهنگی‌های لازم از سوی گودرزی، معاون امنیتی و انتظامی استاندار به عمل آمده و این مقام مسئول نیز در مناطق غربی استان به ارزیابی و بررسی شرایط خواهد پرداخت.
وی ادامه داد: همچنین، بنده نیز به همراه سایر مسئولین در شهر تهران حضور مستمر داشته و اوضاع پایتخت را به صورت مداوم و همه جانبه رصد می‌کنیم. تا کنون هیچ خسارت مالی و جانی توسط بحران سیلاب و نزولات جوی در سطح استان تهران گزارش نشده و اوضاع تحت کنترل ستاد مدیریت بحران استان قرار دارد.
استاندار تهران افزود: تنها مشکلی که در ساعات اولیه در منطقه جاجرود شاهد آن بودیم، دوبرابر شدن دپی ورودی آب رودخانه جاجرود به سد لتیان بود که این مسئله نیز با حضور عوامل شهرداری و سایر دستگاه‌های متولی کنترل شده و نیروها در تلاش هستند تا آب را به سمت سد هدایت کنند. البته سد لتیان همچنان بالغ بر ۳۰ میلیون متر مکعب گنجایش آب دارد و هیچ مشکلی در این باره وجود نخواهد داشت.
محسنی بندپی افزود: هم اکنون نیز در حال حرکت به سمت شهرستان بهارستان بوده و با حضور در این منطقه از رودخانه‌های کرج و شادچای و حریم آن بازدید خواهیم کرد تا کوچکترین مشکل و آسیبی شهروندان را در این مناطق تهدید نکند.
وی ضمن درخواست از شهروندان، مسافرین نوروزی و هم وطنان برای عدم مراجعه به مراکز تفرجگاهی حریم رود دره‌ها و مسیل‌های استان تهران، خاطرنشان کرد: تمامی عوامل و دست اندرکاران ستاد مدیریت بحران استان به رغم بارش مداوم و شدید باران در همه مناطق تهران حضور داشته و به صورت مستمر و مداوم شرایط و وضعیت موجود را مورد رصد و پایش قرار می‌دهند.
مقام عالی دولت در استان تهران اضافه کرد: تمامی عوامل ستاد مدیریت بحران در حوزه رود دره‌ها و مسیل‌ها حضور مداوم داشته و مسیر آب‌های ورودی را برای جلوگیری از هرگونه انسداد و وجود موانع احتمالی مورد رصد قرار می‌دهند. 
انوشیروان محسنی بندپی انوشیروان محسنی‌بندپی انوشیروان محسنی بند پی انوشیروان محسنی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر