کد خبر: 745382 A

در گفت‌وگو با ایلنا مطرح شد:

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی توضیحاتی را درخصوص ریزش و رانش کوه در دره فرحزاد ارائه کرد.

جلال ملکی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، درباره جزئیات ریزش کوه در دره فرحزاد گفت: در ساعت ۱۱:۴۶ دقیقه ظهر امروز یک مورد حادثه رانش و ریزش کوه در محدوده فرستاد به سامانه ۱۲۵ سازمان آتش‌نشانی اطلاع داده می‌شود.

وی با بیان اینکه بلافاصله ایستگاه آتش‌نشانی به محل حادثه اعزام شد، اظهار داشت: محل حادثه ملک متروکه و مخروبه بود که کوه بر روی آن ریزش و رانش داشته بود. به گفته شاهدان محلی تعدادی افراد کارتون خواب در این منزل متروکه استراحت می‌کردند که قبل از رسیدن آتش‌نشانان دو نفر سالم از منزل خارج شده بودند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی ادامه داد: نیروهای آتش‌نشانی بلافاصله عملیات جستجو را آغاز کرده و توانستند یک نفر از افرادی که در این ساختمان متروکه محبوس شده بود را سالم خارج کنند. همچنین آتش‌‌نشانان به فرد چهارم که در این ساختمان مفقود شده بود، دسترسی پیدا کرد و در حال حاضر در حال تلاش برای خارج کردن این فرد هستند.

به گفته ملکی، هنوز از وضعیت جسمانی این فرد اطلاع دقیقی در دسترس نیست.

وی افزود: به مالکان املاک قدیمی که این املاک را به صورت متروکه رها کرده‌‌اند توصیه می کنیم به املاک خود نظارت کامل داشته باشند چراکه نه تنها این املاک متروکه امنیت محل را به خطر می‌‌اندازند بلکه هر اتفاقی در این منازل بیفتد مسئولیت آن برعهده مالکان است.

سخنگوی سازمان آتش‌‌نشانی اضافه کرد: در بروز حوادث مردم تنها اخبار را از منابع رسمی و از طریق آتش‌‌نشانی که متولی رسیدگی به حوادث است، پیگیری کنند.

جلال ملکی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر