کد خبر: 745096 A

به منظور آمادگی مواجهه با خطرات سیلاب‌های احتمالی انجام شد؛

به منظور جلوگیری از خسارات جانی و مالی مرتبط با خطرات ناشی از سیلاب‌های احتمالی، تمام مجاری روباز شبکه اصلی جمع‌آوری و هدایت آب‌های سطحی شهر تهران شامل رود دره‌ها و کانال‌ها مورد بازدید میدانی قرار گرفت و همچنین آخرین وضعیت شبکه موجود برداشت شد.

به گزارش ایلنا، با توجه به حجم نزولات آسمانی در روزهای آغازین سال جاری، یک تیم ۵۷ نفره متشکل از کارشناسان و نیروهای تخصصی سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، با محوریت شرکت خاکریزآب بیش از ۱۸۶ کیلومتر از مجاری روباز شبکه اصلی جمع‌آوری و هدایت آب‌های سطحی را طی روزهای اخیر مورد بازدید قرار داد و تمام نقاط پرخطر این بخش از شبکه احصا شد.

بر این اساس، گزارشی با اولویت و محوریت درجه خطرپذیری و ریسک روددره‌ها آماده شد و برخی معضلات شبکه اصلی جمع‌آوری آب‌های سطحی در مناطق و نواحی مختلف پایتخت شامل لایروبی، برداشت رسوبات، جمع‌آوری زباله ها و … استحصال شد تا عوامل مربوطه نسبت به برطرف کردن مشکلات موجود اقدام لازم را به عمل آورند.

رود دره وردآورد، رود دره کن و رود دره درکه از جمله مجاری شبکه انتقال آب‌های سطحی هستند که طی روزهای اخیر مورد بازدید قرار گرفته و نقاط پرخطر آنها ارزیابی شده‌اند تا با رفع اشکالات، در برابر سیلاب‌های احتمالی کارکردهای لازم را ارائه دهند.

سیل شهرداری تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر