کد خبر: 744358 A

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح:

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح از نقش موثر پلیس و بسیج در تامین امنیت مناطق سیل زده گلستان تقدیر کرد.

به گزارش ایلنا، سرلشکر "محمد باقری" در حاشیه بازدید هوایی از مناطق سیل زده گلستان، ضمن ابراز همدردی با شهروندان این مناطق، گفت: همزمان با آغاز سال نو و بهار طبیعت، حادثه دلخراش سیلاب در برخی از مناطق کشور خصوصا استان گلستان، موجب ناراحتی هموطنانمان شد.

وی با بیان اینکه نیروهای مسلح بر حسب احساس وظیفه از همان ابتدا برای کمک به مردم گرفتار در سیلاب اعلام آمادگی کردند، افزود: پس از فرمان مقام معظم رهبری(مدظله العالی) مبنی بر کمک رسانی به مناطق سیل زده، همه تجهیزات و امکانات نیروهای مسلح برای خدمت رسانی در این مناطق بسیج شدند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح تاکید کرد: با به کارگیری تجهیزات مهندسی نیروهای مسلح و بیل های مکانیکی کانال هایی به منظور هدایت آب به سمت دریا ایجاد شد که نقش موثری در تسریع خروج آب از سطح شهرها و روستاها داشته است.

سرلشکر باقری با اشاره به خدمات درمانی، بهداشتی و تغذیه ای در مناطق سیل زده گفت: بیمارستان های صحرایی و کانکس های ارائه خدمات درمانی در این مناطق برپا شده که روزانه بالغ بر 7 هزار نفر در آن ها معاینه و درمان می شوند، ضمن اینکه بسته های غذایی و بهداشتی به طور مرتب بین مردم تقسیم می شود.

بنابراعلام پایگاه خبری پلیس، عالی ترین مقام نظامی کشور مسئله امنیت را در مناطق سیل زده بسیار مهم دانست و خاطرنشان کرد: با تلاش شبانه روزی نیروی انتظامی و بسیج، اقدامات خوب و رضایت بخشی در حوزه تامین امنیت مردم انجام شده است و با گشت های هدفمند و متعدد در سطح منطقه از اموال و منازل شهروندان حراست می شود.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در پایان ضمن تقدیر از همکاری مردم با نیروهای مسلح و سایر دستگاه های امدادی تصریح کرد: امکانات و تجهیزات نیروهای مسلح در منطقه وجود دارد و با توجه به وسعت سیلاب، افزایش این امکانات خصوصا دستگاه های مهندسی برای لایروبی و خروج آب ضروری می باشد، لذا نیروهای مسلح تا پایان بحران با تمام توان در کنار مردم خواهند بود.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر