کد خبر: 743911 A

رییس سازمان امداد و نجات کشور:

رییس سازمان امداد و نجات کشور خبر داد: طی چند روز اخیر و حواث پیش‌آمده، امدادرسانی به ٤٣٥٩٥ نفر، اسکان اضطراری به ٢٦٨٧٤ نفر صورت گرفته و ٢٤ نفر به مراکز درمانی منتقل شدند.

به گزارش ایلنا، مرتضی سلیمی رییس سازمان امداد و نجات کشور با اشاره به آخرین گزارش حوادث جوی از ٤ لغایت ٧ فروردین تا ساعت ۰۶:۳۰ امروز گفت: تا کنون ٣٠ استان (در استان البرز عملیات انجام نشده است) متاثر از این حادثه بوده‌اند. همچنین به  ٢٩٣ شهر، روستا، مناطق عشایرنشین و محور های کوهستانی امدادرسانی شده است.

وی ادامه داد: امدادرسانی به ٤٣٥٩٥ نفر، اسکان اضطراری به ٢٦٨٧٤ نفر صورت گرفته و ٢٤ نفر، به مراکز درمانی منتقل شدند. در این میان ٢٥ نفر فوتی از (فارس : ١٩ – کرمانشاه : ١ – لرستان : ١ -کهگیلویه و بویر احمد : ٢ – خوزستان :١) داشته‌ایم.

سلیمی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در این چند روز گفت: تخلیه آب از منازل مسکونی برای ٦٥٣ واحد، رهاسازی خودرو از برف برای ٢٩٠ دستگاه توسط  ٧٠٩ تیم (٢٨٨٩ نفر) انجام شده همچنین از  ٢٨٤ دستگاه برای موتور پمپ و لجن‌کش و ٤ فروند قایق استفاده شده است.

رییس سازمان امداد و نجات کشور در پایان اظهار داشت: چادر  به تعداد ٥٢٨ دستگاه، ٩٠٥٩ تخته پتو، ٢٥٨٦ تخته موکت،  ٤١٢٢ کیلوگرم نایلون،  ٢٥٧٦ بسته غذایی و تعداد زیادی آب معدنی، کنسروجات، نان، خرما، برنج، بیسکویت توزیع شده است. امدادرسانی نیز کماکان ادامه دارد.

برنج خودرو سازمان امداد و نجات مراکز درمانی اسکان اضطراری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر