کد خبر: 743815 A

نجار خبر داد:

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: به ‌منظور جبران خسارات‌ ناشی از حوادث اخیر در کشور، پیشنهاد اعتبارات جبران خسارات‌ ناشی از حوادث در ۱۰ استان به هیأت وزیران ارسال شد.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان مدیریت بحران کشور، اسماعیل نجار معاون وزیر و رئیس سازمان مدیریت بحران کشور درباره جبران خسارات ناشی از سیل‌های اخیر در کشور گفت: با اشاره به بارندگی‌های شدید و وقوع سیل‌های اخیر در شهرستان‌های استان گلستان، مازندران، خراسان شمالی، فارس و سایر استان‌ها خساراتی به اماکن مسکونی و تأسیسات زیربنایی و بخش کشاورزی وارد شده است.

معاون وزیر کشور افزود: با عنایت به بررسی‌های بعمل آمده و به استناد بند(م) ماده ۲۸قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی ازمقررات مالی دولت (مصوب اسفند ۹۳) به ‌منظور جبران خسارات‌ ناشی از حوادث مزبور، اعتبارات مورد نیاز به منظور جبران خسارات به هیأت محترم وزیران ارسال گردید.

نجار تاکید کرد: پس از تصویب این اعتبارات در اختیار شورای هماهنگی مدیریت بحران استان‌های حادثه‌دیده و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قرارگیرد تا با رعایت ضوابط و مقررات و با نظارت سازمان مدیریت بحران کشور هزینه گردد.

رئیس شورای هماهنگی مدیریت بحران کشور تصریح کرد: اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای به منظور بازسازی تاسیسات زیربنایی برای ۱۰ استان شامل: گلستان، مازندران، خراسان شمالی، فارس، ایلام، خوزستان، چهارمحال و بختیاری، لرستان، کهگیلویه و بویراحمد و کرمانشاه پیشنهاد شده است.

نجار به اعتبارات هزینه‌ای و تسهیلات کم‌بهره برای بازسازی و تعمیر واحدهای مسکونی آسیب‌دیده استان‌های گلستان و مازندران اشاره کرد و گفت: اعتبارات هزینه‌ای بلاعوض و تسهیلات کم‌بهره برای جبران خسارات وارده به بخش کشاورزی استان های گلستان و مازندران نیز در نظر گرفته شده است.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور تاکید کرد: با توجه به گستردگی مناطق آسیب‌دیده و حجم وسیع خسارات، مبالغ پیشنهادی بصورت علی‌الحساب بوده و پس از ارزیابی دقیق قابل اصلاح است.

اسماعیل نجار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر