کد خبر: 743338 A

سخنگوی مدیریت بحران کشوردر گفت وگو با ایلنا:

معاون و سخنگوی مدیریت بحران کشور از اسکان اضطراری ۲۰۰ نفر خبر داد.

بهنام سعیدی معاون و سخنگوی مدیریت بحران کشور در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا با اشاره به آخرین وضعیت سیل زده‌ها و استان‌های درگیر گفت: تا ساعت ۱۱ امروز دوشنبه پنجم فروردین ماه سال ۱۳۹۷، تعداد ۱۳ استان آذربایجان شرقی، ایلام، خراسان شمالی و جنوبی، سیستان و بلوچستان، فارس، کرمان، گلستان، لرستان، مازندران و هرمزگان تحت تاثیر این واقعه بوده‌اند.

وی ادامه داد: همچنین ۲۴ شهر، روستا، مناطق عشایرنشین و تعدادی از محورهای کوهستانی جزء مناطقی هستند که امداد رسانی شده‌اند.

سعیدی اشاره کرد: طی دیروز و امروز تا این لحظه تعداد ۱۵۳۱ نفر امداد رسانی شده‌اند و همچنین تعدادی از هموطنانمان نیاز به اسکان اضطراری داشتند که ۲۰۰ نفر امکان اسکان اضطراری پیدا کرده‌اند. در این میان ۱۸ نفر به مناطق امن منتقل شده‌اند. متاسفانه یک نفر از هموطنان ما که از توابع کوهدشت استان لرستان بود، جان خود را از دست داد.

معاون و سخنگوی مدیریت بحران کشور در پایان اظهار داشت: ناگفته نماند عملیات رهاسازی ۵۰ خودرو از برف نیز انجام شده است. در حال حاضر تیم‌های امداد و نجات، تیم‌های هلال احمر، پلیس راه، سازمان مدیریت بحران، راه‌داری، نیروهای انتظامی و همه در حال کمک رسانی به افرادی هستند که نیاز به امداد رسانی دارند. همچنین اقلام مورد نیاز این افراد مثل چادر، پتو، موکت، نایلون، بسته‌های غذایی، برنج، روغن و سایر مایحتاج در اختیار این افراد قرار گرفته است.

پلیس راه سیل مدیریت بحران اسکان اضطراری گفتگو با ایلنا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر