کد خبر: 743222 A

معاونت اجتماعی و فرهنگ ترافیک راهور تهران بزرگ:

سرهنگ دوم بشیری معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک راهور تهران بزرگ اعلام کرد: تعداد قابل توجهی از تصادفات و سوانح رخ داده در معابر و جاده‌های میان شهری در نزدیکی ورودی شهرها اتفاق می‌افتد.

به گزارش ایلنا، به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی معاونت اجتماعی و فرهنگ ترافیک  پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ، سرهنگ دوم بشیری معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک راهور تهران بزرگ اظهار داشت: طبق آمار به دست آمده از تصادفات، تعداد قابل توجهی از تصادفات و سوانح رخ داده در معابر و جاده‌های میان شهری، در نزدیکی ورودی شهرها اتفاق می‌افتد.

وی ادامه داد: طبق بررسی‌های انجام شده برخی از مهم‌ترین دلایل بروز تصادفات در مبادی ورودی شهرها عبارت است از: افزایش تعداد دسترسی‌ها به مسیر اصلی، افزایش تعداد عابرین پیاده در مسیر اصلی، تردد زیاد وسایل نقلیه با سرعت‌های مختلف در نزدیکی هم، عدم تفکیک جریان ترافیک برون‌شهری و درون‌شهری، عجله و شتاب رانندگان در رسیدن به مقصد، کاهش نامناسب سرعت خودرو و در نهایت خستگی و خواب‌آلودگی رانندگان.

بشیری در پایان اظهار داشت: از تمام رانندگان محترم درخواست داریم نکاتی که در بالا به آن‌ها اشاره شد را در نظر خود داشته باشند و در مبادی ورودی شهرها با دقت، تمرکز و آرامش به رانندگی خود بپردازند تا از مخاطرات احتمالی جلوگیری کنند.

پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ ترافیک تصادفات جاده ای معاون بشیری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر