کد خبر: 743063 A

سردار اشتری:

فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه تصادفات نسبت به سال گذشته کاهش یافته است، گفت: اکنون در برخی از کلانشهرهای ایران شاهد حضور گسترده زائران هستیم که در این راستا نیروهای پلیس در این کلانشهرها به صورت ویژه‌تر درحال خدمت به مردم هستند.

به گزارش ایلنا، سردار حسین اشتری صبح امروز در دیدار با آیت‌الله سیدمحمد سعیدی تولیت حرم مطهر کریمه اهل‌بیت(س) و نماینده ولی‌فقیه در استان قم که در سالن محراب شبستان امام خمینی(ره) حرم مطهر بانوی کرامت انجام شد، با بیان اینکه نیروی انتظامی با وجود فراز و نشیب‌های مختلف در حوزه‌های مختلف کارنامه خوبی را رقم زده است، اظهار کرد: هر جایی که کاستی در جامعه وجود داشته باشد سرریز آن به نیروی انتظامی می‌رسد.

وی به آماده‌باش ویژه نیروهای انتظامی از ۲۴ اسفند تا ۱۷ فروردین برای خدمت به مسافران نوروزی اشاره کرد و افزود: ترددها امسال نسبت به سال گذشته افزایش داشته و تردد در برخی از مسیرها به علت برف و باران دشوار شده که مشکلاتی برای رانندگان نیز به دنبال داشته است.

فرمانده نیروی انتظامی از تاکید رهبر انقلاب اسلامی نسبت به کاهش تلفات جاده‌ای یاد کرد و گفت: نیروی انتظامی همه تلاش خود را برای تحقق این امر دنبال کرده  اما بخشی از تلفات به ایمنی جاده‌ها و خودروها و بی‌توجهی رانندگان بر می‌گردد که در این راستا تذکرات لازم را به دستگاه‌ها، مجموعه‌های خودروساز و رانندگان داده شده است.

وی با بیان اینکه تصادفات به ویژه تلفات سفرهای نوروزی نسبت به سال گذشته کاهش یافته است، تصریح کرد: هم اکنون در برخی از کلانشهرهای ایران شاهد حضور گسترده زائران هستیم که در این راستا نیروهای پلیس در این کلانشهرها به صورت ویژه‌تر درحال خدمت به مردم هستند تا بتوانند با تلاش در ابعاد مختلف امنیتی، نوروز را پشت سرگذارند.

اشتری افزایش مشکلات اقتصادی را عامل افزایش جنایت‌هایی از جمله سرقت دانست و مطرح کرد: نیروی انتظامی تلاش می‌کند تا در سال جاری در حوزه «رونق تولید ملی» نیز تاثیرگذاری لازم را داشته باشد.

وی عملکرد نیروی انتظامی استان قم را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: امیدواریم در نوروز ۹۸ بدون هیچ مشکلی از زائران حرم مطهر کریمه اهل‌بیت(س) میزبانی کنیم.

باید نسبت به پیشگیری از بلایای طبیعی اهتمام داشته باشیم

آیت‌الله سعیدی هم در این دیدار، ضمن تقدیر از زحمات نیروی انتظامی استان قم مطرح کرد: فرا رسیدن ایام نوروز موجب افزایش تلاش‌های پلیس شده است که امیدواریم نیروهای پلیس ثواب و اجر این زحمات را از امام زمان(عج) دریافت کنند.

وی خاطرنشان کرد: شاید خیلی از مردم متوجه سرریزهایی که به نیروی انتظامی می‌رسد نشوند اما حقیقت این است که نیروی انتظامی کارهای بسیار سنگینی را دنبال می‌کند که صاحبان بصیرت در جامعه از جمله رهبر معظم انقلاب اسلامی از آن‌ها آگاه هستند و همه ما در رکاب ایشان درحال تلاشیم چراکه آرزوی قلبی ما رضایت ایشان و امام زمان(عج)‌ است.

آیت‌الله سعیدی تقارن عید علوی با عید نوروز را مبارک خواند و عنوان کرد: عمل کردن در ماه‌های شریف لذت و پاداش متفاوتی دارد؛ انجام وظایف مختلف توسط نیروی انتظامی در این ایام نیز پاداش متفاوتی برای نیروهای این نهاد به دنبال خواهد داشت.

وی با بیان اینکه از وقوع حادثه سیل در مناطق شمالی کشور غمگین هستیم، مطرح کرد: بلایای طبیعی از اقتضائات این دنیاست اما ما باید نسبت به پیشگیری و کاهش خسارت‌ها اهتمام داشته باشیم.

امام‌جمعه قم یادآور شد: اهتمام نیروی انتظامی در خاموش کردن اغتشاشات یا فتنه هایی که با عنوان چهارشنبه آخر سال دنبال می‌شود، قابل تقدیر است و همه ما باید این را بپذیریم که محال است گاهی خدمت و خیری انجام شود که در کنار آن گرفتاری وجود نداشته باشد.

آیت‌الله سعیدی با اشاره به اینکه باورها و نکته‌ها دینی باید برای نیروهای انتظامی تبیین شود، مطرح کرد: مدرسه ناجا فرصت مناسبی برای ترویج آموزه‌های دینی است درحالی‌که در رژیم گذشته هیچ بویی از آموزه‌های دینی در نهادهای نظامی نبود.

نماینده ولی‌فقیه در استان قم با تاکید بر اینکه نیروی انتظامی در خدمت مردم است، گفت: این مجموعه خود را فرزند مکتب امیرالمؤمنین(ع) می‌داند و امیدواریم بتواند در ایفای رسالت‌های خود موفق باشد.

 

سرقت مشکلات اقتصادی جنایت اشتری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر